reklama

Rodzina na pełny etat

Sokołów Podlaski

Bartosz Szumowski 2020-02-21 10:12:25 liczba odsłon: 6829
Ze ściany w salonie patrzą na państwa Stokowskich zdjęcia wszystkich dzieci, które wychowywały się w ich rodzinie. fot. BS

Ze ściany w salonie patrzą na państwa Stokowskich zdjęcia wszystkich dzieci, które wychowywały się w ich rodzinie. fot. BS

- Kiedy przekazujemy nowej rodzinie kolejne dziecko, muszę odejść na bok, żeby się nie rozpłakać - opowiada pan Andrzej.

reklama

W dużej kuchni domu Stokowskich trwa właśnie jedna z nielicznych chwil ciszy, wykrojona między tym, jak wylewnie witały się ze mną dwa maltańczyki, a pojawieniem się całej ósemki mieszkających tu dzieci. Hanna i Andrzej Stokowscy z Sokołowa Podlaskiego najpierw przez kilka lat prowadzili rodzinę zastępczą, a od jesieni prowadzą jedyny w powiecie Rodzinny Dom Dziecka.

NA ZAWODOWSTWO

- Jak się zaczęło? - powtarza pytanie pani Hanna. - Przez dziesięć lat pracowałam w wioskach dziecięcych w Siedlcach. Później sprowadziłam się do Sokołowa, wyszłam za mąż i urodziłam dwójkę dzieci, dziewięcioletnią dziś Małgosię i młodszego o rok Maćka. W 2014 r. okazało się, że Gosia, żeby się prawidłowo rozwijać, potrzebuje więcej mamy. I tak zrodził się pomysł, że będziemy rodziną zastępczą. Postanowiłam zostać zawodową mamą.

Ale nie było łatwo. Musiał minąć cały rok szkoleń, praktyk i kwalifikacji. Potem państwo Stokowscy czekali na dziecko decyzją sądu odebrane matce. Pierwszy był chłopiec z Siedlec. Kiedy pojechali po niego do szpitala, miał kilka dni.

Zostało Ci do przeczytania 83% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 8/2020:

Komentarze (6)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

• najstarsze

• najnowsze

• popularne

reklama
reklama
Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.