reklama

Prokurator chce 25 lat więzienia dla Łukasza W.

Siedlce

Justyna Janusz 2019-12-02 15:07:05 liczba odsłon: 8806
fot. Aga Król

fot. Aga Król

Przed Sądem Okręgowym w Siedlcach odbyła się dzisiaj ostatnia rozprawa Łukasza W. - oskarżonego o to, że rok temu w bramie na ulicy Piłsudskiego w Siedlcach zabił 35-letniego siedlczanina Marcina K.

reklama

Mężczyzna nie przyznaje się do winy.

- Jestem niewinny - mówił dzisiaj w sądzie. - Ja się tylko broniłem, bo Marcin mnie zaatakował nożem. 

Z ustaleń prokuratury wynika, że mężczyźni spotkali się przypadkowo, wspólnie pili alkohol i rozmawiali. Zdaniem prokuratora, Łukasz W. zabił siedlczanina uderzając go pięścią lub kopiąc nogą w głowę.

- Oskarżony zadawał ciosy, gdy pokrzywdzony był w pozycji na czworakach lub gdy klęczał - przekonywał w mowie końcowej prokurator Arkadiusz Szewczak. - Taki mechanizm wskazuje, że była to zwykła egzekucja. 

Obrońca oskarżonego mówił z kolei, że jego klient działal w obronie koniecznej. To Marcin K. miał zaatakować Łukasza W. nożem (rodzina potwierdziła, że 2 tygodnie przed tym zabójstwem Marcin K. został napadnięty przez nieznanego sprawcę i od tego czasu zawsze wychodził z domu z nożem). 

Prokurator zażądał dla oskarżonego kary 25 lat pozbawienia wolności i zadośćuczynienia w wysokości 200 tysięcy złotych na rzecz żony ofiary. Obrona wnosiła o uniewinnienie. 

Ze wzgledu na zawiłość sprawy sąd odroczył wydanie wyroku do 16 grudnia.

Do sprawy wrócimy w kolejnym papierowym wydaniu „TS”. Przedstawimy wtedy obszerną relację z rozprawy. (jj)

Komentarze (15)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

• najstarsze

• najnowsze

• popularne

reklama
reklama
reklama
reklama
Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.