reklama

Burmistrz Łochowa z prokuratorskim zarzutem

Węgrów, Łochów

Stanisław Jastrzębski 2019-10-30 18:49:20 liczba odsłon: 6999
Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski.  fot. sej

Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski. fot. sej

Prokuratura Rejonowa w Węgrowie postawiła burmistrzowi Łochowa Robertowi Gołaszewskiemu zarzut niedopełnienia obowiązków, przekroczenia swoich uprawnień oraz działania na szkodę interesu publicznego i prywatnego mieszkańców.

reklama

Zarzut z art. 231 par. 1 Kodeksu karnego (nadużycie uprawnień przez funkcjonariusza publicznego) został postawiony burmistrzowi w związku z wydaniem przez niego 2 sierpnia 2017 roku opinii do przedstawionej przez PKP PLK koncepcji budowy wiaduktu nad torami w ciągu ul. Wyszkowskiej. Zdaniem niektórych mieszkańców ul. Wyszkowskiej, pozytywna opinia burmistrza dla wiaduktu była kluczowa, gdyż pozwoliła inwestorowi odstąpić o pierwotnego zamiaru budowy w tym miejscu tunelu pod torami (na ta inwestycję ogłoszono przetarg i podpisano umową z wykonawcą) i zamienić go na wiadukt. Pogląd mieszkańców podzieliła węgrowska prokuratura, która postawiła burmistrzowi zarzut, dla którego w Kodeksie karnym przewidziano sankcję nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

- Nie mam nic na sumieniu. Postawione mi zarzutu są dla mnie niezrozumiałe. Mam nadzieję, że na dalszym etapie wszystko się wyjaśni – mówi Robert Gołaszewski.

O postawionym burmistrzowi zarzucie na dzisiejszej sesji (30 października) chcieli radnych i mieszkańców poinformować Agata Dąmbska z think tanku Forum Od-Nowa oraz Robert Zaliwski, mieszkaniec ul. Wyszkowskiej. Przewodniczący łochowskiej rady Sławomir Ryszawa nie pozwolił im mówić na ten temat.

Do tematu wrócimy w najbliższym papierowym wydaniu „Tygodnika Siedleckiego”.

Komentarze (29)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

• najstarsze

• najnowsze

• popularne

reklama
reklama
reklama
reklama
Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.