reklama

A Ceranów ani złotówki!

Sokołów Podlaski

Kamil Waszczuk 2019-10-11 18:37:16 liczba odsłon: 2177
Ewa Częścik

Ewa Częścik

- Nie chcę być złośliwy. Zostawię to bez komentarza - powiedział na ostatniej sesji Rady Gminy w Ceranowie radny Marek Powierza.

reklama

Radny przytoczył dane o wysokościach dotacji, jakie zdobyły ostatnio poszczególne gminy powiatu sokołowskiego z Funduszu Dróg Samorządowych. Jak wyliczał, miasto Sokołów dostało 806 tys. zł, gmina Repki - ponad 2,2 mln zł, Bielany - 978 tys., Sterdyń - prawie 1,1 mln, Sabnie - prawie 2 mln, a Kosów Lacki i Jabłonna Lacka - po ponad 1 mln zł.

- Nasza gmina jest jedyną w powiecie, która nic nie dostała. Ani złotówki! - powiedział radny.

Jednocześnie dodał, że samorząd... w ogóle nie składał wniosku o dofinansowanie. A wynosi ono nawet 80 procent wartości zadania.

- Gdybyśmy złożyli wniosek na inwestycję wartą milion złotych, te brakujące 200 tysięcy jakoś by się wyskrobało. A w tym roku była jedyna szansa. To przecież rok wyborczy. Potem może już nie będzie na co składać wniosków - podkreślił.

Radny wprost nie skrytykował władz gminy. Dał jednak innym wiele do myślenia...

- Nie chcę być złośliwy. Zostawię to bez komentarza - podkreślił.

- Pan radny chyba nie wie, jaka jest procedura przy składaniu wniosków - odpowiedziała wójt Ewa Częścik. - Najpierw rada musi zarezerwować pieniądze w budżecie na sporządzenie dokumentacji, później na wkład własny, a dopiero potem składa się wniosek o dofinansowanie. Czy ma pan jakiś pomysł, skąd te pieniądze wziąć? Może znowu mamy zdjąć z wypłat? - zwróciła się do radnego.

- Nie sztuką jest coś zrobić, gdy są pieniądze, lecz wtedy, gdy ich nie ma - wtrącił Marek Powierza.

Radny narzekał też na drogi powiatowe.

- Jak tu mieszkam ponad 30 lat, takich dziur nie było - powiedział. I zaapelował do kolegów radnych, aby wspólnie zaczęli jeździć na sesje powiatowe i „upominać się o swoje”.

- Byłam w starostwie, zgłaszałam problemy. To nie jest tak, że nic nie robię - odpowiedziała pani wójt. Dodała też: - Przedwczoraj był u mnie zastępca kierownika dróg. Powiedział, że prace w naszej gminie niebawem się zaczną (chodzi o minimalne łatanie dziur w drogach - red.). To kwestia tygodnia, może dwóch. 

Komentarze (6)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

• najstarsze

• najnowsze

• popularne

Najnowszy numer 47/2019 w sprzedaży od 2019-11-20.

reklama
reklama
Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.