reklama

Od roku zbieramy razem nakrętki

Siedlce

Aneta Abramowicz-Oleszczuk 2019-09-15 09:50:03 liczba odsłon: 550
Nakrętkowy kwiat dla uczestników Zakręconej Akcji, fot. Ana

Nakrętkowy kwiat dla uczestników Zakręconej Akcji, fot. Ana

4 września ubiegłego roku zapytałam Was na e-stronie "TS", czy macie niepotrzebne plastikowe nakrętki z gwintem. Przez ten czas uzbieraliśmy wspólnie dla Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia 115 worów, pełnych kolorowych: korków, zakrętek, nakrętek (różnie je nazywacie).

reklama

Gdy przeglądałam wpisy, jakie publikowałam na temat Zakręconej Akcji (na e-stronie TS były w sumie 33), łza w oku się kręciła...

Pan Stefan, wolontariusz z Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia przywiózł nam bowiem na dobry początek 2 worki. Kto by pomyślał, że zapełnimy ich 57 razy tyle...

Obiecałam, że wymienię instytucje i osoby nieanonimowe, które przyłączyły się do Zakręconej Akcji. Jeśli kogoś pominęłam, to... wybaczcie i dajcie znać. Poprawię wpis.

Niekwestionowanym liderem w zbieraniu nakrętek okazało się Niepubliczne Przedszkole 11 Krasnoludków w Siedlcach. Wkręciło do Zakręconej Akcji cały blok, w którym ma siedzibę. Krasnoludki przekazały przez ten rok 28,75 worka nakrętek. Jako najbardziej aktywni w zbiórce podziękowania od hospicjum otrzymali również I LO im. B. Prusa w Siedlcach oraz Zespół Szkół w Ceranowie.

Wszystko zaczęło się jednak od pracownika restauracji Sphinx, który po mojej informacji, że Zakład Karny w Siedlcach zbiera nakrętki dla dzieci z hospicjum, przyniósł do redakcji "TS" papierową torbę pełną nakrętek.

Przez ten rok wkręciliśmy się tak, że w pewnym momencie zabrakło nam worków. Poratował nas wtedy Zbigniew Śpiewak z Zakładu Karnego w Siedlcach.

W tej chwili mam w piwnicy nieprzekazanych jeszcze do Lublina: 18 worków nakrętek, sporo pustych worków i kilka plakatów.

Raz jeszcze dziękuję wszystkim, którzy zechcieli się włączyć w tę piękną akcję. W tzw. międzyczasie okazało się, że wśród moich znajomych jest osoba, która korzystała z pomocy tego hospicjum... Dziękuję, że zaufaliście akurat mi...

Przez ten rok nakrętki przekazali:
restauracja Sphinx, Zespół Oświatowo-Wychowawczy w Strzale, Publiczne Przedszkole w Skórcu, Niepubliczne Przedszkole Kraina Fantazji w Siedlcach, Niepubliczne Przedszkole 11 Krasnoludków w Siedlcach, Zameczek. Niepubliczne Przedszkole Aktywności Twórczej Montessori w Siedlcach, Zespół Szkół Niepublicznych w Borkach-Wyrkach, Niepubliczna Szkoła Podstawowa Aleksander w Siedlcach, I LO im. B. Prusa w Siedlcach, Zespół Szkół w Ceranowie wraz ze społecznością z tej miejscowości, anonimowy DPS, Grupa terapeutyczna Środowiskowego Domu Samopomocy przy Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Siedlcach, siedlecki Sanepid, przychodnia stomatologiczna ES-Dent w Siedlcach, społeczność Mokobód, Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa, panie kucharki z Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach,
panowie, którzy remontowali budynek, w którym ma siedzibę redakcja "TS", pani sprzedająca warzywa i owoce przed tym budynkiem, pracownicy "TS", znajomi z fb i nie tylko, rodzina i przyjaciele.

We wrześniu przystąpiła do Zakręconej Akcji Szkoła Podstawowa nr 10 w Siedlcach. Przekazała już 2,5 worka. "Krasnoludki" nazbierały 2,25 worka. Anonimowe osoby przyniosły do Biura Ogłoszeń "TS":
reklamówę i reklamóweczkę, 3 niebieskie worki, a pani Joanna żółtą reklamówkę z nakrętkami.

Zakręcona Akcja trwa. Jeśli chcecie przekazać nakrętki, możecie je przynieść do Biura Ogłoszeń "TS" (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00) lub kontaktować się bezpośrednio ze mną mailowo a_abramowicz@siedlecki.pl lub na fb. (Ana)

Komentarze (3)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

• najstarsze

• najnowsze

• popularne

reklama
reklama
Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.