reklama

Kolejne kurniki w gminie Ceranów: Czy plan zagospodarowania pomoże?

Sokołów Podlaski

Kamil Waszczuk 2019-08-11 10:02:39 liczba odsłon: 1090
Ewa Częścik: Mam związane ręce.

Ewa Częścik: Mam związane ręce.

- Trzeba w końcu sporządzić miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. To jedyny sposób, aby uniemożliwić inwestorowi rozbudowę kurników w Lubieszy - mówi jeden z radnych gminy Ceranów.

reklama

Przypomnijmy, że w Lubieszy jest już sześć kurników (powstały parę lat temu), a prywatny inwestor chce wybudować kolejnych pięć. Wielu mieszkańców Lubieszy, a także pobliskiego Ceranowa, sprzeciwia się temu.

- Już teraz śmierdzi, a co dopiero, gdy ferma zostanie rozbudowana. Przecież ludzie zaczną stąd uciekać, nikt nie będzie chciał tu kupić ziemi i osiedlić się. Wartość działek znacznie spadnie - podkreślają mieszkańcy.

Procedura, związana z rozbudową fermy, jest dopiero na początku drogi. Kilka miesięcy temu inwestor zwrócił się do gminy z wnioskiem o wydanie decyzji o warunkach środowiskowych. Zanim gmina to zrobi, opinię muszą wydać m.in. RDOŚ i sanepid.

- Tak jak już kilkukrotnie mówiłam, mam związane ręce. Jeśli wszystkie opinie będą pozytywne, nie mam podstaw, aby wydać decyzję odmowną. Inwestor może się przecież odwołać do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. I wygra. Sprawa co najwyżej się przeciągnie o kilka miesięcy, a inwestycja i tak powstanie - mówi wójt Ceranowa Ewa Częścik.

Zostało Ci do przeczytania 57% artykułu

Aby przeczytać całość wyślij SMS-a na nr 70906 o treści "tekst". (Koszt sms-a 61gr z VAT)

Otrzymany kod zwrotny wpisz w polu poniżej.

Komentarze (7)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

• najstarsze

• najnowsze

• popularne

reklama
reklama
reklama
Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.