reklama

Wyzwanie z widokiem na Tatry

Siedlce

Justyna Janusz 2019-07-19 09:43:17 liczba odsłon: 8706
Magdalena Daniel spakowana przed wyjazdem z Siedlec. fot. A. Król

Magdalena Daniel spakowana przed wyjazdem z Siedlec. fot. A. Król

Nigdy tego nie robiłam, ale to nie może być trudniejsze od chirurgii dziecięcej.

reklama

Znana siedlecka lekarka i radna Magdalena Daniel od 1 sierpnia będzie prowadziła pensjonat w Tatrach. Zrezygnowała z funkcji ordynatora oddziału chirurgii dziecięcej, złożyła mandat radnej, sprzedała mieszkanie w Siedlcach.

Urodziła się na ziemiach zachodnich, a potem z rodzicami (ojcem lekarzem i matką pielęgniarką) przeprowadziła się do Siedlec. Studiowała w Gdańsku, który w latach 80. wydawał się kolorowym miastem z wolnościowymi aspiracjami. Tam skończyła medycynę i wróciła do Siedlec.

– Zawsze żartowałam, że na starość to mi już tylko góry zostają, bo mieszkałam na zachodzie, wschodzie i północy – śmieje się.

Po śmierci mamy, jesienią ubiegłego roku, uznała, że w Siedlcach już ją niewiele trzyma.

– Wszystko, co miałam tu zrobić, już zrobiłam. Dwadzieścia jeden lat temu od podstaw stworzyłam oddział chirurgii dziecięcej w szpitalu wojewódzkim. Teraz mogę go przekazać w ręce ludzi, którzy tu się wykształcili. Trzeba wiedzieć, kiedy odejść.

W styczniu zaczęła szukać pensjonatu w górach. Obejrzała ich sporo. Gdy zajechała do Murzasichla, stwierdziła, że to może być to. Odkupiła dwa domy od gitarzysty popularnego w latach 60. i 70. zespołu Tajfuny.

Zostało Ci do przeczytania 67% artykułu

Aby przeczytać całość wyślij SMS-a na nr 70906 o treści "tekst". (Koszt sms-a 61gr z VAT)

Otrzymany kod zwrotny wpisz w polu poniżej.

Komentarze (25)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

• najstarsze

• najnowsze

• popularne

reklama
reklama
reklama
Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.