reklama

Za wcześnie urodzony

Siedlce, Mordy

Zbigniew Juśkiewicz 2019-07-05 09:23:53 liczba odsłon: 2432
collage pyt

collage pyt

Odprowadzał składki do ZUS, więc gdzie są te pieniądze?

reklama

Pan Henryk z gminy Mordy urodził się 27 grudnia 1947 roku. Choć przepracował blisko 15 lat w państwowych przedsiębiorstwach i płacił w tym czasie składki na ZUS, to otrzymuje jedynie emeryturę z KRUS. W najniższej wysokości.

Razem z dodatkiem opiekuńczym jest to 1100 zł. Mocno schorowanemu mężczyźnie nie starcza nawet na leki. Nie może on zrozumieć, dlaczego po kilkunastu latach płacenia składek na ZUS nie otrzymuje z tego tytułu żadnego dodatku do rolniczej emerytury.

W ZUS poinformowano go, że się za wcześnie urodził. Dokładnie o 4 dni.

- Przecież te składki wpływały do ZUS i coś mi się z tego tytułu powinno należeć - uważa pan Henryk. - A wygląda na to, że trafiły do jakiejś czarnej dziury. Nie chodzi mi o to, żeby dostawać dwie emerytury, z KRUS i ZUS. Ale powinni chyba coś doliczyć za te 14 przepracowanych lat. W mojej sytuacji nawet kilkaset złotych zmieniłoby wiele. Miałbym przynajmniej na lekarstwa, bez których nie mogę się obyć. Nigdy w życiu nie narzekałem, zawsze sobie jakoś radziłem. Ale już sił na to wszystko nie starcza.

PRZYSZŁY CHOROBY

Zostało Ci do przeczytania 81% artykułu

Aby przeczytać całość wyślij SMS-a na nr 70906 o treści "tekst". (Koszt sms-a 61gr z VAT)

Otrzymany kod zwrotny wpisz w polu poniżej.

Komentarze (3)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

• najstarsze

• najnowsze

• popularne

reklama
reklama
reklama
Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.