reklama

Wystawa "Nasze przyjazne miasto. Feliks mój Dziad" - Piotr Goławski jest artystą totalnym!

Siedlce

Mariola Zaczyńska 2019-06-07 12:40:58 liczba odsłon: 1667

Piotr Goławski i jego grafika przedstawiająca „Jacka” fot. MZ

Piotr Goławski ma głowę pełną pomysłów. Gdy tworzy, wchodzi w świat sztuki całym sobą. Przez dwa tygodnie będziemy mogli oglądać jego wystawę grafik w CKiS, zrealizowaną w ramach stypendium Prezydenta Siedlec.

reklama

Wystawa "Nasze przyjazne miasto. Feliks mój Dziad" jest nietypowa. Zobaczymy na niej nie tylko świetne grafiki. Piotr Goławski obszedł siedleckie instytucje i zapukał do drzwi ludzi, których nazywa osobowościami. Poprosił o wpisanie komentarzy na odwrocie grafik. Komentarzy o Siedlcach. Odpisy umieścił pod grafikami.

- Ta wystawa do kapsuła czasu. Utrwaliłem miasto i ludzi w tej chwili, w danym momencie, na tym etapie rozwoju - mówi Piotr Goławski. - Za wiele lat, da nam to świadectwo, jacy byliśmy, jakie było miasto.

Artysta podzielił się na wernisażu niesamowitą wiadomością. Otóż... Złożył już do Muzeum Regionalnego w Siedlcach wniosek, o powtórzenie wystawy... za sto lat!

- To jest właśnie kapsuła czasu - podsumował.

Zaskoczył gości jeszcze jednym spontanicznym pomysłem. Używając datownika (z ustawioną datą 5 czerwca - dnia wernisażu) stworzył grafikę z sylwetką "Jacka", na której można złożyć swój podpis.

Więcej na ten temat w najbliższym wydaniu „TS”

Komentarze (1)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

• najstarsze

• najnowsze

• popularne

reklama
reklama
reklama
Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.