reklama

Siedlce rolkami stoją

Siedlce

Mariola Zaczyńska 2019-05-23 12:02:24 liczba odsłon: 1338
Jacek Marciniak z córką Mają fot. A. Król

Jacek Marciniak z córką Mają fot. A. Król

Z Jackiem Marciniakiem rozmawia Mariola Zaczyńska.

reklama

Jest ojcem chrzestnym siedleckiego rolkowiska. Zainicjował nocne przejazdy przez miasto na rolkach (nightskating), które stały się imprezą kultową. Setki osób zakłada rolki na nogi i przejeżdża ulicami miast. Są: muzyka, eskorta policji i adrenalina. Sam nauczył się jazdy na rolkach 10 lat temu. Od dwóch lat jest profesjonalnym instruktorem sportów wrotkarskich.

Zdumiewająca kariera. Dziesięć lat temu prowadziłeś firmę geodezyjną, a rolki założyłeś na nogi pierwszy raz. W jakim byłeś wieku?

- 42 lata. Uczyłem się od zera. Nie potrafiłem zakręcać, oglądałem na youtube filmy, jak to się robi.

Samouk?!

- Samouk. Na nartach nauczyłem się jeździć dopiero w wieku 36 lat.

...

Zawody Mazowieckiej Ligi Bladecross rozpoczną się 25 maja (sobota) o godz. 9.30 na rolkowisku (lodowisko) przy ul. B. Prusa 6. Do rywalizacji przystąpią zawodnicy amatorzy w kategoriach wiekowych: juniorzy rocznik 2012 i młodsi), 2010–2011, 2008–2009, 2005–2007. Kategoria: 15+ (roczniki 2004 i starsi). Przewidziano też zapisy do konkurencji dziecko plus rodzic.

Zostało Ci do przeczytania 70% artykułu

Aby przeczytać całość wyślij SMS-a na nr 70906 o treści "tekst". (Koszt sms-a 61gr z VAT)

Otrzymany kod zwrotny wpisz w polu poniżej.

Komentarze (3)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

• najstarsze

• najnowsze

• popularne

reklama
reklama
reklama
Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.