Paweł Świerczewski 2019-05-19 12:37:15 liczba odsłon: 26107

Zakończył się mecz II ligi piłkarskiej MKP Pogoń Siedlce - Ruch Chorzów.

MKP Pogoń Siedlce: Rafał Misztal (br)-, Adam Mesjasz, Sebastian Krawczyk, Tomasz Zając, Tomasz Margol, Kamil Walków, Bartosz Wiktoruk, Mateusz Bochniak, Andrzej Rybski, Maciej Wichtowski, Piotr Marcieniec.

Rezerwowi: Józef Burta (br), Dariusz Brągiel, Paweł Łydkowski, Sebastian Pociecha, Kacper Szymankiewicz, Sebastian Bober.

Ruch Chorzów: Dariusz Smug (br) - Mariusz Idzik, Tomasz Foszmańczyk, Tomasz Podgórski, Lucjan Zieliński, Łukasz Wiech, Konrad Budek, Mateusz Duchowski, Bartłomiej Kulejewski, Pavlo Miagkov, Michał Mokrzycki.

Rezerwowi: Kamil Lech (br), Dominik Małkowski, Bartłomiej Wdowik, Patryk Sikora, Mateusz Lechowicz, Robert Obst, Paweł Mandrysz.

Trener - Karol Michalski.

Relacja:

Sędzia Karol Rudziński rozpoczął spotkanie.

1 minuta - Rybski strzela z przewrotki, ale obok bramki Smuga.

Głośny doping dla gospodarzy. Uskrzydlona nim Pogoń próbuje szybko otworzyć wynik meczu.

6 minuta - Wiktoruk strzela z dystansu i trafia w słupek. Zabrakło milimetrów do szczęście. Po chwili Margol strzałem głową również nie znajduje drogi do bramki.

11 minuta - Idzik sam na sam z Misztalem i uderzył obok słupka. Tym razem siedlczanom dopisało szczęście.

17 minuta - Zieliński minął jak pachołki dwóch zawodników Pogoni. Udało się jednak zablokować jego strzał.

20 minuta - Dobry fragment gry Ruchu. To chorzowianie częściej są przy piłce i próbują konstruować coraz groźniejsze akcje.

23 minuta - strzał Mokrzyckiego z daleka bez problemu obronił Misztal.

25 minuta - kibice obu drużyn się przekrzykują w mało kulturalny sposób. Poszło o stosunek do Legii Warszawy... :)

28 minuta - gol dla Pogoni! Strzelcem Andrzej Rybski. Pogoń - Ruch 1:0.

32 minuta - żółta kartka dla Wiecha.

33 minuta - Mesjasz sam na sam ze Smugiem. Strzelił mocno, ale niecelnie. Szkoda, mogło być 2:0.

35 minuta - Walków uderzył głową, jednak piłka nie znalazła drogi do bramki przeciwnika.

38 minuta - Konrad Budek ukarany żółtą kartką.

42 minuta - Zając znalazł się w doskonałej pozycji, niestety okazało się, że jest na spalonym.

Doliczona jedna minuta.

Koniec pierwszej połowy. MKP Pogoń Siedlce - Ruch Chorzów 1:0

Początek drugiej połowy. Zmiana w drużynie gości - Mandrysz wszedł za Zielińskiego.

50 minuta - Foszmańczyk dwukrotnie strzela na bramkę Misztala. W obu przypadkach piłka poleciała nad poprzeczką, ale Pogoń musi uważać.

Fragment meczu, w którym przewaga należy do drużyny gości.

56 minuta - Marciniec znalazł sobie miejsce do oddania strzału, jednak uderzył obok słupka.

58 minuta - Walków znalazł się w doskonałej sytuacji. Niestety, strzelił wprost w bramkarza gości.

Zmiana w drużynie Pogoni. Za strzelca bramki - Andrzeja Rybskiego wszedł Kacper Szymankiewicz.

Na trybunach zasiadło według słów spikera 1300 widzów.

62 minuta - strzał Foszmańczyka obronił Misztal. To była groźna sytuacja.

64 minuta - co za akcja Pogoni! Atakowała trzema zawodnikami i miała przewagę w polu bramkowym Ruchu. Ostatecznie jednak strzał Zająca obronił Smug.

66 minuta - za Zająca wszedł Brągiel.

70 minuta - Zmiana w drużynie gości - za Podgórskiego wszedł Wdowik.

75 minuta - spokojniejszy fragment meczu. Ruch próbuje atakować, ale bez większego zagrożenia dla bramki Misztala.

76 minuta - Bochniaka zastąpił Sebastian Pociecha.

77 minuta - zmiana również w Ruchu - za Duchowskiego wszedł Sikora.

78 minuta - żółta kartka dla Pociechy.

80 minuta - bardzo groźnie pod bramką Pogoni. Na szczęście, piłka po strzale Idzika powędrowała nad poprzeczką.

83 minuta - strzał Brągiela obronił Smug. Następnie rzut rożny i uderzenie głową Mesjasza niecelne.

85 minuta - kibice głośno skandują nazwisko trenera Pogoni - Marcina Prasoła. To podziękowanie za znakomita postawę drużyny wiosną.

Łydkowski wszedł za Krawczyka.

88 minuta - znakomita interwencja Rafała Misztala chroni Pogoń przed utratą bramki.

Doliczone 4 minuty do regulaminowego czasu gry.

91 minuta - z daleka uderzył Sikora, górą ponownie Misztal.

Koniec meczu - Pogoń Siedlce - Ruch Chorzów 1:0.