reklama

Radny prosi o interwencję

Siedlce

Zbigniew Juśkiewicz 2019-01-01 15:09:38 liczba odsłon: 1045

Radny gminy Siedlce Ludwik Kamiński, korzystając z faktu, że na sesjach obecni są także dzielnicowi, poprosił o interwencję w Ujrzanowie. Chodziło o akty wandalizmu w okolicy placu zabaw i o niszczenie drogi. Nie był jednak zadowolony z zastosowanych rozwiązań.

reklama

- W sierpniu informowałem o niszczeniu drogi, po której jeżdżą zbyt ciężkie pojazdy - mówił na ostatniej sesji. - Jest tam znak ograniczający ruch dla pojazdów powyżej 8 ton, ale kierowcy go nie przestrzegają. Prosiłem też o częstsze patrole w rejonie placu zabaw. Wiem, że policja prowadziła akcję protestacyjną, ale ta się już skończyła, więc warto wrócić do zgłaszanych przeze mnie kwestii.

Radny dorzucił jeszcze jeden problem.

- Proszę o ustalenie, kto nawiózł na drogę, na odcinku od krzyża w kierunku wsi Białki, różnych metalowych i plastikowych elementów z samochodów. Wystają z nawierzchni, stwarzając zagrożenie.

Obecny na obradach dzielnicowy poinformował, że napisze w tej sprawie pismo do wydziału ruchu drogowego. Wyjaśnił też, że kiedy on ma służbę, to patroluje rejon placu zabaw.

- Nie możemy biernie patrzeć na dewastację drogi, którą budowano zaledwie 2 lata temu - skomentował Ludwik Kamiński. - W asfalcie już są widoczne pęknięcia. A wszystko przez kierowców, którzy nie respektują znaku o dopuszczalnym ciężarze samochodów. Ta droga ma słabą podbudowę, bo była budowana sposobem gospodarczym, a do tego przy nie najlepszej pogodzie. Zakaz nie został tu umieszczony bezpodstawnie. 

Komentarze (5)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

• najstarsze

• najnowsze

• popularne

reklama
reklama
reklama
Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.