reklama

Usunąć flagę unijną?

Siedlce

Zbigniew Juśkiewicz 2018-12-12 10:08:01 liczba odsłon: 2636
Flaga unijna fot. arch.

Flaga unijna fot. arch.

Radnemu PiS nie spodobała się obecność unijnej flagi w sali obrad starostwa.

reklama

Ostatnio PiS zapewnia, że jest partią prounijną, która z pewnością nie zamierza wyprowadzić Polski z Unii Europejskiej. Dlatego sytuację z ostatniej sesji rady powiatu w Siedlcach można chyba nazwać incydentem... Padła propozycja, aby z sali obrad starostwa wyprowadzić flagę unijną.

Do nieoczekiwanego wystąpienia doszło już pod sam koniec obrad. Kiedy przyszedł czas na zapytania i interpelacje radnych, głos zabrał Edward Kokoszka z Klubu Radnych PiS.

– Tego, co chcę powiedzieć, nie konsultowałem z kolegami z PiS – zaznaczył. – Ale właśnie nasunęła mi się pewna myśl. Mamy tu krzyż, mamy godło, mamy flagę narodową, mamy herb, i mamy flagę unijną... Uważam, że nie musimy jej mieć. Jesteśmy samorządem lokalnym. W Urzędzie Rady Ministrów tego nie ma. Nie musimy być bardziej papiescy od papieża. Koncentrujemy się na sprawach lokalnych. I taka moja uwaga, moje życzenie. To jest moje zdanie. 

Zostało Ci do przeczytania 73% artykułu

Aby przeczytać całość wyślij SMS-a na nr 70906 o treści "tekst". (Koszt sms-a 61gr z VAT)

Otrzymany kod zwrotny wpisz w polu poniżej.

Komentarze (42)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

• najstarsze

• najnowsze

• popularne

reklama
reklama
reklama
Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.