reklama

Las pełny śmieci, dlaczego?

Siedlce

Jarosław O. 2018-10-12 07:47:29 liczba odsłon: 819
Człowiek i przyroda... Fot. Schaloko, pixabay.com

Człowiek i przyroda... Fot. Schaloko, pixabay.com

Mieszkam na skraju lasu i szlag mnie trafia, gdy na spacerze napotykam wyrzucone śmieci, opony itd. Ale trudno będzie sobie poradzić z tym niecnym procederem, jeśli miasto nie pomoże mieszkańcom w tym zakresie.

reklama

A chodzi mi dokładnie o taką sytuację - jako przedsiębiorca z Siedlec „odziedziczyłem” zestaw 20 szt. zużytych opon. Zadzwoniłem wiec do PUK z pytaniem, czy mogę je oddać do utylizacji. Odpowiedziano mi - NIE.

To może mogę zlecić ich odpłatny odbiór? Odpowiedź - NIE. Czyli co mam zrobić? Mam je wywieźć do lasu?

Miła pani powiedziała, że jej to nie interesuje. Mogę sobie poszukać w Internecie firmy, która zajmuje się zbiórką opon. No więc będę szukał. Do lasu na pewno nie wywiozę, ale ile osób odpuści sobie szukanie takiej firmy i poprzestanie na telefonie do PUK?

Teraz następny smaczek. W drodze poszukiwań odbiorców odpadów, a dokładnie wełny mineralnej (po wymianie na strychu na nową) trafiłem na ZUO. I co się okazuje? Żeby ZUO przyjęło, odpłatnie oczywiście, tę wełnę na składowisko, należy wykonać na własny koszt jej badania laboratoryjne (!) zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z 2015 r. Dz. U. 2105 poz. 1277 . zał. nr 3 - tak poinformowała mnie bardzo miła pani z ZUO. Inaczej nie przyjmą!

To wszystko jest chore! Jeszcze kilka takich smaczków i przestanę się dziwić tym hałdom śmieci w lasach... Masakra.

Komentarze (9)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

• najstarsze

• najnowsze

• popularne

reklama
reklama
Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.