reklama

W deszczu, śniegu, w błocie

Siedlce, Skórzec

Zbigniew Juśkiewicz 2018-07-27 08:02:39 liczba odsłon: 3282
fot. FB parkrunskorzec

fot. FB parkrunskorzec

Arkadiusz Kubas jest budowlańcem. Kiedy sprowadził się do gminy Skórzec, słyszał opinie, że nic tu się nie da zrobić, aby rozruszać lokalną społeczność i zmotywować ją do jakiegoś działania na rzecz ogółu.

reklama

– Trochę mnie to wkurzało, kiedy docierały do mnie głosy, że w Skórcu nic się nie dzieje i nie ma na to rady – mówi pan Arkadiusz. – To była jakaś pokrętna logika, która stała się dla mnie wyzwaniem.

Jak to się nie da? Dało się. W końcu ubiegłego roku Arkadiusz Kubas, jak podkreśla – przy wydatnej pomocy żony, założył Stowarzyszenie Działamy Pomagamy – Skórzec.

Działać zaczęli niemal natychmiast. Najpierw były wspólne spotkania, bal karnawałowy, zajęcia z pieczenia pierników, kursy makijażu.

– Pomyślałem, że wielką i niezagospodarowaną sferą jest aktywność fizyczna – mówi pan Arkadiusz. – Do Skórca udalo nam się wprowadzić cykliczne biegi „Parkrun”. Była to 53. lokalizacja biegów w Polsce i około 1400. na świecie.

Pierwszy bieg w Skórcu odbył się 23 grudnia 2017 roku. Od tego czasu w każdą sobotę, niezależnie od warunków atmosferycznych, można przyjść na start – zawsze o godzinie 9.00 z ulicy Kameckiego w Skórcu. 

Zostało Ci do przeczytania 71% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 30/2018:

Komentarze (5)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

• najstarsze

• najnowsze

• popularne

reklama
Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.