reklama

Filozofia much bez skrzydeł

Siedlce

Tomasz Markiewicz 2018-06-13 10:11:24 liczba odsłon: 1163
Marek Gaszyński

Marek Gaszyński

Z MARKIEM GASZYŃSKIM rozmawia Tomasz Markiewicz.

reklama

Przyszedł na świat 2,5 miesiąca przed wybuchem II wojny światowej. Popularyzator i znawca polskiej muzyki rozrywkowej, autor książek (nie tylko muzycznych) i tekstów piosenek (napisał ich ponad 150). Wiele z nich, m.in. „Nie zadzieraj nosa” (1966, Czerwone Gitary), „Sen o Warszawie” (1966, Czesław Niemen) czy „Gdzie się podziały tamte prywatki” (1989, Wojciech Gąsowski), stało się wielkimi przebojami.

Marek Gaszyński będzie gościem organizowanej 17 czerwca w Jagodnem imprezy „Media Driving Cup”. Przygotowano spotkanie połączone z koncertem. - Usłyszymy kilku bardzo zdolnych artystów, wykonujących utwory, których autorem jest nasz gość. To będzie niezapomniany czerwcowy wieczór z uroczymi piosenkami i zapachem jaśminu w tle - zapowiada organizator imprezy Irek Kozłowski.

...

Porozmawiajmy przez chwilę o Pana tekstach. Wspominał Pan: „Sen o Warszawie dyktowałem przez telefon”, „Nie zadzieraj nosa pisałem w strasznym upale na plaży przed Grand Hotelem w Sopocie. Seweryn Krajewski stał nade mną i popędzał”. Wszystkie Pana największe hity powstawały w biegu? 

- Czasem pośpiech jest wskazany. Trzeba było jechać i nagrywać w studio Programu Trzeciego Polskiego Radia nowe piosenki Czerwonych Gitar, no więc Seweryn dał mi muzykę i co pewien czas dzwonił, przypominał się. Byłem wtedy na wakacjach w Sopocie, zatrzymałem się w domu ZAiKS-u i właściwie co miałem robić? Albo spacerować z panienką po plaży, albo tańczyć w jakimś klubie, albo pisać teksty. Więc pisałem teksty.

...

Zostało Ci do przeczytania 78% artykułu

Aby przeczytać całość wyślij SMS-a na nr 70906 o treści "tekst". (Koszt sms-a 61gr z VAT)

Otrzymany kod zwrotny wpisz w polu poniżej.

Komentarze (2)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

• najstarsze

• najnowsze

• popularne

reklama
reklama
Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.