reklama

Sprzedane, ma być zapłacone

Siedlce

Zbigniew Juśkiewicz 2018-06-06 09:46:05 liczba odsłon: 1853
Mieszkanie po remoncie prezentuje wysoki standard. fot. arch.

Mieszkanie po remoncie prezentuje wysoki standard. fot. arch.

Jeśli remontujesz cudzy lokal, to lepiej wcześniej wszystko uzgodnij z właścicielem. Bo możesz wyjść na filantropa.

reklama

Była mieszkanka gminy Siedlce od wielu miesięcy oczekuje na zwrot pieniędzy od Gminy Siedlce. Na razie nie otrzymała ani złotówki.

Chodzi o koszty, które poniosła na remont i modernizację mieszkania służbowego, wynajmowanego od Urzędu Gminy w Siedlcach od 2009 roku. Jak twierdzi, kiedy przejmowała mieszkanie, miało ono wygląd „agonalny” i praktycznie nie nadawało się do zamieszkania. W remont zainwestowała ponad 17 tysięcy złotych.

- Na zwrot przynajmniej części poniesionych nakładów oczekuję od marca ubiegłego roku – mówi kobieta. – Wójt, zresztą w obecności innych pracowników, zadeklarował, że zwróci mi 3 tys. złotych. W zamian miałam nie dochodzić innych roszczeń związanych z remontem. Z Domu Nauczyciela w Chodowie wyprowadziłam się już dawno, ale spełnienia obietnic ciągle nie mogę się doczekać.

Wyprowadzka z Domu Nauczyciela stała się konieczna, bo kobieta cierpi na chorobę reumatyczną. Jej stan zdrowia znacznie się pogorszył, co była lokatorka wiąże też z wilgocią panującą w zagrzybionym budynku.

- Najpierw domagałam się od gminy zwrotu przynajmniej 7 tysięcy złotych. To tylko część poniesionych nakładów na kapitalny remont. Wcześniej mieszkanie przypominało wręcz melinę. Wymieniłam dosłownie wszystko: okna, drzwi, podłogi, instalację elektryczną i hydrauliczną. A zgodnie z przepisami, opuszczając mieszkanie mogłam je oddać w „stanie poprzednim”. Tylko co? Miałam zrywać podłogi, kuć ściany i wyrywać kable?

Zostało Ci do przeczytania 70% artykułu

Aby przeczytać całość wyślij SMS-a na nr 70906 o treści "tekst". (Koszt sms-a 61gr z VAT)

Otrzymany kod zwrotny wpisz w polu poniżej.

Komentarze (1)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

• najstarsze

• najnowsze

• popularne

reklama
Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.