reklama

Czeka na magiczne słowo

Siedlce

Justyna Janusz 2018-05-02 09:58:53 liczba odsłon: 4213
Henryk Niedziółka fot. Aga Król

Henryk Niedziółka fot. Aga Król

Prokuratura Rejonowa w Siedlcach umorzyła dochodzenie w sprawie znieważenia funkcjonariusza publicznego przez radnego Mariusza Dobijańskiego.

reklama

Uznała, że nie znieważył on przewodniczącego rady miasta Henryka Niedziółki, ale przewodniczący czuje się obrażony i „nieprzeproszony”, więc zaskarżył postanowienie prokuratury do sądu. Podobnie postąpił prezydent Wojciech Kudelski.

Sprawa może mieć jednak drugie dno. Gdyby Mariusz Dobijański został skazany, musiałby pożegnać się z karierą nauczyciela i radnego. A jest jednym z najbardziej dociekliwych i punktujących obecną władzę radnych.

JA NIE KŁAMIĘ!

Przypomnijmy: na sesji z 27 czerwca ubiegłego roku doszło do scysji między radnym Andrzejem Sitnikiem a przewodniczącym Henrykiem Niedziółką. Panowie od dawna działają sobie na nerwy. Radny Sitnik zarzucił H. Niedziółce, że skłamał w wywiadzie dla lokalnego radia.

– Ja nie kłamię, panie radny – zapewniał przewodniczący, a po chwili dodał: – Może raz, kilka lat temu, skłamałem na temat Andrzeja Sitnika i chcę za to przeprosić. Jak był pan dyrektorem OSiR, to wszyscy w mieście mówili, że pracownicy myli pański samochód, a to nieprawda, bo... oni myli samochód pańskiej żony.

– Gratuluję, panie przewodniczący – odpowiedział A. Sitnik.

– Proszę mi nie zarzucać kłamstwa, bo przecież pana przeprosiłem – stwierdził H. Niedziółka.

Mariusz Dobijański wtrącił wówczas: – Bardzo pana przepraszam, ale jest pan cham i prostak. Ale przecież pana przeprosiłem.

– Obraził mnie pan – stwierdził H. Niedziółka.

– Ale przecież pana przeprosiłem – ciągnął M. Dobijański, nawiązując do „przeprosin” przewodniczącego.

Zostało Ci do przeczytania 51% artykułu

Aby przeczytać całość wyślij SMS-a na nr 70906 o treści "tekst". (Koszt sms-a 61gr z VAT)

Otrzymany kod zwrotny wpisz w polu poniżej.

Komentarze (36)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

• najstarsze

• najnowsze

• popularne

reklama
reklama
Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.