Reklama

Msza za ofiary stanu wojennego

Dzisiaj, 13 grudnia obchodzimy 36. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. W Siedlcach odprawiona zostanie msza święta w intencji internowanych, aresztowanych, ofiar i działaczy "Solidarności" oraz opozycji demokratycznej.

Msza zostanie odprawiona o godzinie 18 w  kościele pw. św. Stanisława (ul. Floriańska 3).

- Po niej uczestnicy, tradycyjnie jak co roku złożą wieńce, kwiaty i zapalą znicze pod tablicą bł. Jerzego Popiełuszki na frontonie kościoła oraz pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki - informuje UM Siedlce.

Siedlczanie internowani w stanie wojennym: Andrzejewski Mirosław, Będkowski Jan, Błoński Lucjan, Bobryk Witold, Borkowski Zenon, Czapski Piotr, Gańko Tadeusz, Goławski Andrzej, Goławski Krzysztof, Goławski Zygmunt, Goławski Zygmunt jr., Grejbus Marek, Jaszczuk Marian, Karpowicz Marek, Kaźmierczak Cezary, Knap Stefan, Kornacki Lucjan, Kublikowski Maciej, Kucharuk Jerzy, Michałowski Marek, Musiej Sławomir, Olewiński Janusz, Olko Tomasz, Ozga Wiesław, Pelc Andrzej, Piekart Ryszard, Sasim Teresa, Skurosz Michał, Sosnowski Wincenty, Szumilas Adam, Wierzejski Stanisław, Wołosz Stanisław, Zajączkowski Wiesław.

Reklama

Siedlczanie aresztowani w stanie wojennym: Biały Marek, Głowacki Zygmunt, Goławski Andrzej, Goławski Krzysztof, Goławski Zygmunt jr., Kaźmierczak Cezary, Piekart Ryszard, Stankiewicz Czesław, Walankiewicz Wiesław.

Siedlczanie aresztowani za działalność opozycyjną po zniesieniu stanu wojennego: Andrzejewski Leszek, Andrzejewski Mirosław, Biały Marek, Bobryk Witold, Bohdanowicz Andrzej, Gryczewski Zdzisław, Jędrzejuk Elżbieta, Ławecki Janusz, Maciejczyk Adam, Maksymiuk Przemysław, Olko Tomasz.

(za UM Siedlce)

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo Tygodnik Siedlecki




Reklama