reklama

Po dopalaczach nie spałem 2 tygodnie

Siedlce

Justyna Janusz 2017-12-13 07:21:41 liczba odsłon: 14558
Po dopalacze sięga młodzież gimnazjalna, starsza, a także dorośli.
Najłatwiej o nie w Internecie (fot. Aga Król)

Po dopalacze sięga młodzież gimnazjalna, starsza, a także dorośli. Najłatwiej o nie w Internecie (fot. Aga Król)

Był w podstawówce, gdy pierwszy raz zapalił „zioło”.

reklama

Karol, mieszkaniec jednej z podsiedleckich wsi, miał 16 lat, gdy sięgnął po dopalacze. Wcześniej palił marihuanę, a później prawie wszystko, co się dało.Dzisiaj ma 20 lat, jest po dwóch pobytach w ośrodkach odwykowych Monaru. Od dwóch miesięcy nie ma kontaktu z narkotykami, zamierza w tym wytrwać. Chce żyć normalnie. Stracił 4 lata z życia.

ZIOŁO OD KOLEGÓW

Pierwszy kontakt z narkotykami Karol miał w piątej klasie podstawówki. Przerażające? Tak! Mieszka w małej miejscowości, a nie dużym mieście, w którym o narkotyki teoretycznie łatwiej.

– Pierwszy raz zapaliłem zioło z kolegami ze wsi. Mówili, że jest fajnie, więc czemu nie spróbować.

Potem palił okazjonalnie. Dopalaczy spróbował po raz pierwszy na wiejskim festynie w sąsiedniej wiosce. Nie wiedział, co będzie palił, gdy koledzy podali mu fifkę. – Zapaliłem, oddałem fifkę i odleciałem – wspomina.

Nie pamięta nic z tego, co się działo potem. 

Zostało Ci do przeczytania 75% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 50/2017:

Komentarze (9)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

• najstarsze

• najnowsze

• popularne

Czytaj także

reklama
Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.