reklama

Dzielny ćwik jest już w Gdańsku!

Łuków, Kraków, Gliwice, Łódź, Toruń, Gdańsk

Piotr Giczela 2017-08-23 11:05:54 liczba odsłon: 14906

Taki oto mamy dowód na pozytywne zakończenie eskapady Zawziętego Rysia... Fot. M. Bilski

Gdy my smacznie spaliśmy, Zawzięty Ryś nadal podróżował. Przez Kraków, Gliwice, Łódź, Piotrków Trybunalski i Toruń jechał do Gdańska, gdzie dotarł o godz. 10.30. Podróż z Łukowa do Zakopanego, wejście na Gubałówkę i przejazd na Pomorze zajęły mu więc 26,5 godziny!

reklama

Miałem nocować w Myślenicach, ale w drodze plany uległy zmianie i całą noc jeździłem po Polsce. Nocna pora i padający deszcz utrudniały podróż, ale nie chciałem tracić czasu. Zdrzemnąłem się kilka razy w samochodach, którymi dobrzy ludzie mnie podwozili coraz bliżej celu mojej wyprawy – opowiada ćwik Michał Bilski. – Najpierw z Nowego Targu dotarłem do Krakowa. Stamtąd udało mi się dojechać TIR-em do Gliwic. Około 1 w nocy złapałem osobówkę, którą pewien pan dowiózł mnie pod Łódź. Tam o 3 w nocy zatrzymał się kierowca innego samochodu osobowego, z którym dojechałem do Piotrkowa Trybunalskiego. Nie pamiętam o której miałem następną okazję, ale najważniejsze, że ją miałem. Dojechałem do Torunia. A stamtąd już po godzinie 8 rano zabrała mnie do samego Gdańska pewna miła studentka. Teraz jadę autobusem miejskim. Chcę dostać się na plażę w Gdańsku Brzeźnie albo w Jelitkowie.

Michał Bilski informuje, że nad morzem jest piękna, słoneczna pogoda. Fot. M. Bilski

Zobaczymy co dalej będzie się działo z naszym dzielnym harcerzem z Łukowa, ale możemy już być spokojni o pozytywne zakończenie tej eskapady. Kciuki trzymane za powodzenie jego podróży i zrealizowanie zadania na stopień Harcerza Orlego najpewniej dały pozytywny rezultat!

Przeczytaj więcej na ten temat:

Niezwykła podróż Zawziętego Rysia

Komentarze (10)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

• najstarsze

• najnowsze

• popularne

reklama
reklama
reklama
Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.