Dowieźli zwycięstwo

Mirosław Buczek 2017-04-08 15:26:24 liczba odsłon: 1394

Zakończył się pierwszy mecz o utrzymanie się w I lidze koszykówki meżczyzn: SKK Siedlce - AZS AGH Kraków.

Po wysoko wygranej przez SKK pierwszej kwarcie w kolejnych odsłonach górą byli krakowianie. Na 2 minuty 14 sekund przed zakończeniem wywalizacji objęli oni nawet prowadzenie 66 : 65. Celny rzut za 3 pkt Damiana Szymczaka i za 1 pkt Rafała Sobiły ponownie dały prowadzenie gospodarzom. Po rzucie Bartosza Wróbla goście zmniejszyli prowadzenie siedlczan do 1 punktu, a na 24 sekundy przed końcową syreną przechwycili piłkę. Nie potrafili jednak zakończyć akcji celnym rzutem, dzięki czemu górą byli koszykarze SKK, wygrywając 69 : 68 (25 : 11, 18 : 20, 12 : 15, 14 : 22).

Punkty dla SKK zdobyli: Marcin Pławucki 8, Marcin Nędzi 4, Rafał Król 12, Kamil Czosnowski 8, Damian Szymczak 19, Rafał Sobiło 12, Rafał Rajewicz 6.

Jutro o godz. 19.00 w hali przy ul. Prusa 6 w Siedlcach rozegrane zostanie drugie spotkanie między tymi zespołami (rywalizacja toczy się do 3 zwycięstw).