reklama

Dyktowała Magdalena Wójcik

Siedlce

Paweł Świerczewski 2017-04-03 14:39:01 liczba odsłon: 10451

Magdalena Wójcik

Przed kilkudziesięcioma minutami, w sali sportowej SP nr 4 zmagania z VII edycją Dyktanda Siedleckiego zakończyli uczniowie klas IV-VI siedleckich szkół podstawowych. Lektorem była aktorka, Magdalena Wójcik.

reklama

Z prawie godzinnym tekstem zmierzyło się 30 dzieci - reprezentantów siedleckich szkół podstawowych. Wyłonieni zostali z grona ponad 1000 uczniów, który wzięli udział we wcześniejszych eliminacjach.

- Niektóre wyrazy były podchwytliwe. Najwięcej problemów sprawiła mi pisownia nazw gatunków ptaków i ssaków - na gorąco oceniał poziom trudności dyktanda Bartosz Kotowski, uczeń SP nr 9  - Świadomość, że tekst dyktowała nam znana osoba, była też bardzo miła i można powiedzieć, że nas dodatkowo mobilizowała.

- Siedlce darzę dużą sympatią. Bywam tu często, w związku z występami na deskach Sceny Teatralnej CKiS i uwielbiam Waszą publiczność! Jak otrzymałam zapytanie, czy nie zgodziłabym się zostać lektorem dzisiejszego dyktanda, zgodziłam się bez chwili wahania - mówi Magdalena Wójcik.

- Moim zdaniem tekst był naprawdę trudny. Ja czasy, gdy sama w ten sposób mierzyłam się z językiem polskim, wspominam bardzo miło. Był stres, ale w gruncie rzeczy lubiłam pisać dyktanda. Przyznaję też, że radziłam sobie całkiem nieźle. Ale my mieliśmy łatwiej. Nie było wszechobecnej informatyzacji. Dzisiaj dzieciom oderwanym od tabletów, czy smartfonów, pisać poprawną polszczyzną jest nie lada wyzwaniem - dodaje aktorka.

Wyniki dyktanda poznamy 11 kwietnia. 

Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

reklama
reklama
Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.