reklama

Samochody jak z bajki

Siedlce

Paweł Świerczewski 2017-03-14 15:38:37 liczba odsłon: 7788

Laureaci I Jarosław Bolesta, wiceprezes salonu Auto Podlasie

Wyobraźnia dzieci to skarbnica pomysłów, które nierzadko potrafią nas dorosłych wprowadzić w zadziwienie. Na tym bazuje od lat międzynarodowy konkurs Toyoty „Samochód marzeń”.

reklama

To już 11. edycja zabawy. Dzieci z całego świata malują wymarzone przez siebie modele pojazdów. A że nie brakuje im ani wyobraźni, ani talentu, powstają dzięki temu prawdziwe cacka, które jakby pojawiły się na drogach, na pewno zwróciłyby uwagę każdego.

Główną nagrodą w konkursie jest wyjazd do Japonii. Taka sztuka kilka lat temu udała się ówczesnej uczennicy Gimnazjum Salezjańskiego w Sokołowie Podlaskim, Ani Wąsowskiej. Tego sukcesu nie powtórzą tegoroczni laureaci szczebla regionalnego. Trzeba jednak przyznać, że ich prace naprawdę robią wrażenie!

W kategorii poniżej 8 lat zwyciężył Tomek Płatkowski - uczeń SP nr 4 w Siedlcach. Jego samochód to „Robakowóz”.

- Bardzo nie lubię robaków. Są obrzydliwe! Dlatego chciałem je przedstawić w inny sposób. Mój samochód, choć przypomina pająka, jest kolorowy Soi przyjazny i każdy chciałby się takim przejechać - tłumaczy 7-latek, który na co dzień trenuje piłkę nożną w KS SEMP Pogoń Siedlce i w przyszłości chciałby zostać piłkarzem.

Laureatką w kategorii 8-11 lat jest Paulina Wawrzyńczak ze Szkoły Podstawowej w Czerśli.

- Mój samochód ma specjalną umiejętność. To królik z ogromnym apetytem, który zjada śmieci i przetwarza je na rośliny. Dzięki temu zmienia świat na lepsze - opowiada 11-latka.

Po zwycięstwo w najstarszej kategorii wiekowej 12-15 lat sięgnęła uczennica SP w Czerśli, Monika Gromada.

- Samochód, który namalowałam, potrafi poruszać się nie tylko po drogach, ale można nim także odbywać podróże w kosmosie. Ma turbodoładowanie i przemieszcza się z ogromną prędkością - mówi Monika, której największą pasją poza rysowaniem, są kulinaria, a w szczególności pieczenie ciast.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 343 dzieci z naszego regionu. Laureaci otrzymali od siedleckiego salonu Auto Podlasie - autoryzowanego dealera Toyoty wspaniałe nagrody. Na talencie dzieci skorzystali także ich rodzice, którym Auto Podlasie użyczy na dowolnie wybrany weekend model Toyoty, jaki najbardziej przypadł im do gustu. (

reklama
reklama
Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.