reklama

Pomnik dokończony

Siedlce

Justyna Pycka 2015-04-27 10:41:50 liczba odsłon: 3468

fot. J. Pycka

Ziemia z Katynia, Smoleńska, Ossowa i Pratulina a także kamienie z miejsc narodzin: ks Jerzego Popiełuszki, kardynała Stefana Wyszyńskiego i papieża Jana Pawła II zostały wczoraj (27 kwietnia) wmurowane w Pomnik Wdzięczności wystawiony przez mieszkańców wsi Radomyśl w gminie Wiśniew.

reklama

Pomnik wdzięczności w centrum wsi stoi od 8 lat. Jeden z mieszkańców wsi Jerzy Orzyłowski wpadł na pomysł  uświetnienia istniejącego pomnika.

- Podczas choroby długo nad tym myślałem. Przyszła mi do głowy myśl, żeby z  miejsc, które zasługują na uwagę przywieźć ziemie i kamienie i takie miejsca wybrałem –mówi Jerzy Orzyłowski.

O pomoc pan Jerzy poprosił motocyklistów. To oni przywieźli do Radomyśli ziemię z  Katynia, Smoleńska, Ossowa i Pratulina a także kamienie kamienie z miejsc narodzin: ks  Jerzego Popiełuszki, kardynała Stefana Wyszyńskiego i papieża Jana Pawła II.

- Od 14 lat przywozimy taką ziemię bo od  14 lat zwracają się do nas organizacje społeczne,  kościoły i osoby prywatne – mówi komandor Rajdów Katyńskich Wikor Węgrzyn.  Ziemia i kamienienie zostały wmurowane w monument  przy salwie honorowej i   akompaniamencie Orkiestry  Wojskowej w Siedlcach. Szerzej w najbliższym wydaniu papierowym „TS” i e-wydaniu.

Komentarze (8)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

• najstarsze

• najnowsze

• popularne

reklama
reklama
reklama
Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.