reklama

Karetka czeka na.... szlaban

Siedlce

2013-11-08 18:47:26 liczba odsłon: 4555

Chciałbym poruszyć, moim zdaniem, bardzo ważny temat. A mianowicie mam na myśli siedlecki Szpital Wojewódzki i szlabany, które stoją przy wjazdach na parkingi. Same w sobie nie są złe, ale czy jest sens i logika stawiać szlaban przy wjeździe na SOR? Byłem świadkiem takiego zdarzenia: Karetka pogotowia mknie przez całe miasto na sygnale. Ustępują jej miejsca samochody ciężarowe, osobowe i inne pojazdy - wszyscy wiedzą, że waży się życie człowieka. Dojeżdżając do wjazdu na SOR karetka zatrzymuje się, pobierając bilet (czy przykładając kartę) czeka na z wolna otwierający się łaskawie szlaban - tracąc tym samym cenne sekundy na uratowanie życia pacjenta.

reklama

Szlabany na główny parking niech sobie stoją - ale przesadą chyba jest stawianie szlabanu na drodze karetce pogotowia. Drugą sprawą są szlabany na podjeździe pod oddział rehabilitacji. Przyjeżdżają tam osoby potrzebujące rehabilitacji, pomocy w normalnym funkcjonowaniu fizycznym. A tu okazuje się , żeby podjechać pod oddział muszą się nieźle nagimnastykować żeby pobrać bilet. To trochę nie na miejscu. Owszem szlabany i nowy system sprawdzają się i spełniają swoje zadanie. Ale te dwa wyżej wspomniane nie są już na miejscu. Mam nadzieję że są jeszcze na świecie ludzie wrażliwi, którzy zajmą sie tym problemem, o którym już  mówi wiele osób. Pozdrawiam. (Sławomir)

Komentarze (25)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

• najstarsze

• najnowsze

• popularne

reklama
Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.