REKLAMA
-3.2 C
Siedlce
Reklama

Sportowy powrót do natury młodych rugbystów MKR Siedlce

We wrześniu Miejski Klub Rugby Siedlce, dzięki wsparciu Lasów Państwowych, realizował projekt „Sportowy Powrót do Natury”, promujący aktywność fizyczną na łonie przyrody.

– Trenerzy klubowi i wolontariusze zorganizowali zajęcia sportowo-edukacyjne w Siedlcach oraz Iganiach Nowych, Golicach i Strzale. Największa akcja edukacyjna odbyła się w podsiedleckiej Sekule, a wzięło w niej udział ponad pięćdziesiąt osób, młodych rugbistów wraz z rodzicami – relacjonuje prezes MKR, Jacek Wierzbicki. – Po ścieżce edukacyjnej oprowadziła nas podleśniczy Joanna Łukacz z Nadleśnictwa Siedlce. Była to wspaniała lekcja przyrody. Z kolei w Iganiach Nowych, Golicach i Strzale trenerzy przeprowadzali gry i zabawy na leśnych polanach, a następnie pokazowe treningi rugby. Zabawę poprzedzała część edukacyjna. Słowa podziękowania należą się nauczycielom, którzy zaznajomili dzieci z leśnictwem, gospodarką leśną i korzyściami, jakie dają z lasy. Wizyty w szkołach były też okazją do zaproponowania dzieciom podjęcia treningów w Miejskim Klubie Rugby. Skutkiem przygody z Lasami Państwowymi są też prośby zawodników, żeby było więcej zajęć w lesie, a rozgrzewka przed treningiem na „Orliku”, to już koniecznie musi być w parku, skoro do lasu daleko… (PŚ)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Rolnik szuka żony – Sara pokazała Arturowi Siedlce

W najnowszym odcinku 10. sezonu programu randkowego TVP 1 „Rolnik szuka żony” pokazane zostały Siedlce. Stało się tak, gdyż jedna z bohaterek telewizyjnego show - Sara, która została wybrana przez rolnika Artura na swoja partnerkę, jest siedlczanką.

Budowa zachodniej obwodnicy Siedlec nie została zapomniana. Prace mogą ruszyć już w 2025 roku

Słynny program budowy 100 obwodnic został ogłoszony w lutym 2020 roku, a więc już dość dawno. Dosłownie rzutem na taśmę, dzięki zaangażowaniu posła Krzysztofa Tchórzewskiego, do projektu dopisano też budowę obwodnicy Siedlec.

Za tyle, co rolnik dostaje za litr mleka, nie kupiłby nawet butelki wody. „Przyszłości to w krowach nie ma”

- Te krowy to już synowi przekazałem, niech on się teraz z tym męczy - mówi rolnik z gminy Mokobody.

Władysław Grochowski kupił ponad 10-hektarową nieruchomość w Warszawie za 60 mln zł

Spółka ARCHE, na czele której stoi Władysław Grochowski sfinalizowała jedną z większych w ostatnim czasie transakcji na rynku nieruchomości.

Pożar na ul. Pułaskiego

W nocy z 26 na 27 listopada doszło do pożaru pustostanu przy ul. Pułaskiego w Siedlcach.

Tomasz Hapunowicz będzie mówił o sprawach miasta na kanale youtube. Dziś premiera jego podcastu “Rozmawiamy o Siedlcach”!

1 grudnia o godz. 12 na kanale youtube prowadzonym przez Tomasza Hapunowicza ruszy cykl spotkań związanych z bieżącymi sprawami Siedlec.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje