REKLAMA
-4.9 C
Siedlce
Reklama

Żaków – mała szkoła i wielki sport

Reprezentanci Publicznej Szkoły Podstawowej im. Zawiszy Czarnego w Żakowie w powiecie mińskim brali udział w ogólnopolskim finale XXIV Igrzysk dzieci i młodzieży szkolnej w tenisie stołowym.

To wielki sukces uczniów tej małej szkoły – Oskara Śluzka Szymona Świdra i Daniela Nieprzeckiego (wszyscy rocznik 2009). Najpierw zdobyli tytuł mistrzów powiatu mińskiego, co dało im awans do finału Międzypowiatowego Regionu Siedleckiego.  Niespodziewanie, po raz pierwszy w swojej historii Żaków wygrał te zmagania, dzięki czemu otrzymał przepustkę do rywalizacji wojewódzkiej. Tam również młodzi tenisiści stołowi z powiatu mińskiego spisali się znakomicie. Ustąpili pola jedynie utytułowanej drużynie Bogorii Grodzisk Mazowiecki. Jednak drugie miejsce na szczeblu wojewódzkim pozwoliło uczniom z Żakowa spróbować swoich sił w ogólnopolskim finale, w którym zmierzyło się 19 najlepszych drużyn z kraju.

Do zmagań doszło w Rawie Mazowieckiej. Żaków został sklasyfikowany na piętnastym miejscu. 

– Jesteśmy dumni z tego sukcesu – komentuje trener Janusz Wójtowicz.

Brawo!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Za tyle, co rolnik dostaje za litr mleka, nie kupiłby nawet butelki wody. „Przyszłości to w krowach nie ma”

- Te krowy to już synowi przekazałem, niech on się teraz z tym męczy - mówi rolnik z gminy Mokobody.

Władysław Grochowski kupił ponad 10-hektarową nieruchomość w Warszawie za 60 mln zł

Spółka ARCHE, na czele której stoi Władysław Grochowski sfinalizowała jedną z większych w ostatnim czasie transakcji na rynku nieruchomości.

Tomasz Hapunowicz będzie mówił o sprawach miasta na kanale youtube. Dziś premiera jego podcastu “Rozmawiamy o Siedlcach”!

1 grudnia o godz. 12 na kanale youtube prowadzonym przez Tomasza Hapunowicza ruszy cykl spotkań związanych z bieżącymi sprawami Siedlec.

Budowa zachodniej obwodnicy Siedlec nie została zapomniana. Prace mogą ruszyć już w 2025 roku

Słynny program budowy 100 obwodnic został ogłoszony w lutym 2020 roku, a więc już dość dawno. Dosłownie rzutem na taśmę, dzięki zaangażowaniu posła Krzysztofa Tchórzewskiego, do projektu dopisano też budowę obwodnicy Siedlec.

Dziennikarze lokalni uczniom: „Bo u Pani to obciach nie umieć!” – rozmowa z wicedyrektor siedleckiego “Ekonomika”

-Już babcia stwierdziła, że „mam do tego dryg” – mówi Barbara Adamiak, nauczycielka języka polskiego i wicedyrektor w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach.

Siedlecki Jarmark Bożonarodzeniowy – „Ulica Kilińskiego zmieni się w magiczną, świąteczną promenadę”

- Ulica Kilińskiego zmieni się w magiczną, świąteczną promenadę...

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje