
- To, co tutaj zobaczyliśmy, to jest po prostu bomba!
Federacja Polskich Banków Żywności zaprasza na KONFERENCJĘ ZERO WASTE na temat współpracy organizacji pozarządowych i samorządów terytorialnych w zakresie wdrażania w gminach rozwiązań zero waste, gospodarki odpadami i ochrony środowiska.
- Dzisiaj rano byłam nad siedleckim zalewem i zauważyłam, że woda jest wyraźnie zanieczyszczona - poinformowała nas jedna z czytelniczek. - Od strony ulicy Warszawskiej, w rejonie gdzie znajduje się centrum handlowe, przy brzegach jest jakaś dziwna substancja o zdecydowanej, żółtawej barwie.
Podczas spaceru zauważyłam w siedleckim zalewie dziwną substancję, a w niej śnięte ryby.
Jeśli w najbliższym czasie zamierzacie ocieplić dom lub wymienić piec, koniecznie weźcie udział w spotkaniu organizowanym w łukowskim magistracie.
Aktywni obywatele to mądrzy i kochający środowisko obywatele... Tak można określić wszystkich, którzy wezmą udział w sprzątaniu lasów w powiecie siedleckim.
Siedlce znalazły się wśród 26. polskich miast, w których jakość powietrza określono jako "słaba". Stan powietrza porównywała Europejska Agencja Środowiska.
Prawie 5 tys. m2 powierzchni będą miały łąki kwietne w Siedlcach. Za chwilę rozpocznie się wysiew roślin.
Siedlce dołączyły do ogólnopolskiego projektu „Elektryczne śmieci”. W różnych częściach miasta można znaleźć 9 charakterystycznych czerwonych pojemników na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.
Co roku 22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie.
Za tydzień, 27 stycznia w auli przy Bibliotece Pedagogicznej w Siedlcach (ul. Asłanowicza 2) odbędzie się spotkanie, którego tematem będzie: „Społeczna i ekonomiczna wartość parków narodowych w Polsce i na świecie”.
W Rabianach (gm. Korytnica) grupa mieszkańców wraz z jednostką OSP Rabiany w ostatnich miesiącach realizowała projekt pt. "Aktywnie i w zgodzie z naturą".
Kilkadziesiąt osób wzięło udział w spotkaniu z ministrem środowiska Henrykiem Kowalczykiem, które odbyło się w piątek (8 marca) w sokołowskim starostwie.
W najbliższy piątek, 8 marca, do Sokołowa Podlaskiego i Repek przyjedzie minister środowiska Henryk Kowalczyk.
Wczoraj (3 marca) przechadzając się z dzieckiem nieopodal siedleckiego zalewu, natknęliśmy się na taki widok...
Przy Parku Wodnym Siedlce oraz na Placu Gen. Sikorskiego postawiono instalacje, mające na celu wskazanie mieszkańcom miasta korzyści ze zgniatania odpadów, w szczególności plastikowych butelek i puszek.
Do Sądu Rejonowego w Mińsku Mazowieckim wpłynął akt oskarżenia, sporządzony przez Prokuraturę Okręgową w Siedlcach, przeciwko mieszkańcowi powiatu mińskiego, podejrzanemu o nielegalne składowanie odpadów.
Leżaki przy Sali Białej MOK? Książka do ręki, szmer wody w pobliskiej fontannie... Czemu nie? A może park trampolin przy amfiteatrze?... Doprawdy, trudno wybrać. Siedlczanie będą mieli dylemat. Sympatyczny dylemat. Trzeba będzie wybrać między dobrym a dobrym. Ale wcześniej wypada o to zawalczyć.
Kolejne osoby związane z Łukowem zostały niedawno uhonorowane przez Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach Medalami Polskiej Niezapominajki. Otrzymali je - Cezary Pióro oraz Artur Baranowski.
19 września uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Czekanowie wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata”.
W WFOŚiGW są pieniądze na zwalczanie barszczu Sosnowskiego, ale... żadna z gmin powiatu siedleckiego nie wystąpiła z wnioskiem o dofinansowanie! Gdy przychodzi co do czego, samorządy umywają ręce, a mieszkańcy zostają sami na placu boju, oko w oko z zagrożeniem. Urząd Gminy Siedlce beztrosko wysyła swoich obywateli na wojnę z barszczem Sosnowskiego, rośliną śmiertelnie niebezpieczną.