
W siedleckiej katedrze odbyła się msza żałobna zmarłego Zygmunta Wielogórskiego.
W Dużym Formacie - magazynie reporterów Gazety Wyborczej opublikowano tekst poświęcony sprawie Macieja Cybulskiego - byłego dyrektora Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej.
Wojewoda mazowiecki wszczął postępowanie nadzorcze w sprawie uchwały rady powiatu sokołowskiego z 30 listopada w sprawie ustalenia wysokości diet radnych. Na sesji rady powiatu, 21 grudnia, poinformował o tym przewodniczący Jacek Odziemczyk.
Kwestia dziedziczenia może dotyczyć każdego z nas. Dlatego warto zapoznać się z najważniejszymi pojęciami z zakresu prawa spadkowego. Sprawdź, co musisz wiedzieć na ten temat!
Od wypadku drogowego minęło kilka lat. Dlaczego pan Hubert zadzwonił do nas w tej sprawie dopiero teraz?
Jutro (3 listopada) w auli MSCDN w Siedlcach (ul. Asłanowicza 2) odbędzie się konferencja poświęcona restrykcjom i ograniczeniom wprowadzonym w stanie epidemii.
Codziennie w różnych miejscach i branżach, dochodzi do sytuacji, w których pomoc prawnika, okazuje się konieczna. Porada prawna pozwoli na szybkie i bezstresowe zorientowanie się w sytuacji. Pomoc prawnika będzie idealnym rozwiązaniem każdej takiej sytuacji, a poszukiwanie odpowiedzi w internecie może skończyć się wprowadzeniem w błąd.
Drastyczne zdjęcia rozczłonkowanych płodów i podpisy pod ustawą, zakładającą dożywotnie więzienie za aborcję.
Jak informuje gazeta.pl, od 1 czerwca wchodzi w życie nowelizacja ustawy, zgodnie z którą pieszy nie może używać telefonu ani innych elektronicznych urządzeń podczas wchodzenia na przejście, ale też przechodzenia przez nie.
Sąd Rejonowy w Łukowie w sporze o to, czy były dyrektor Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej, Maciej Cybulski ma odpowiadać w sprawie zarzutów kradzieży, defraudacji mienia i niewłaściwego zarządzania placówką, czy też nie, stanął po stronie łukowskiej Prokuratury Rejonowej.
W Dzienniku Ustaw ukazało się rozporządzenie na temat konieczności zakrywania ust i nosa jedynie za pomocą maseczek.
Niedawno zostały otwarte galerie handlowe i stoki narciarskie, ale wiele innych placówek nadal funkcjonuje tylko zdalnie. Dotyczy to każe punktów nieodpłatnej pomocy prawnej w powiecie siedleckim.
Od października na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach ruszy nowy i modny kierunek – prawo. Na pierwszym roku przygotowano 30 miejsc dla studentów dziennych i tyle samo dla zaocznych.
Już od października na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach będzie można studiować prawo.
W ramach działających na terenie powiatu węgrowskiego nieodpłatnych punktów pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, organizowane są nieodpłatne wykłady on-line z zakresu instrumentów oraz środków praw i wolności, które poprowadzą specjaliści prawnicy.
Dzisiaj o godz. 18.00 pod Sądem Okręgowym w Siedlcach (ul. Sądowa) ma się odbyć protest w obronie sądów.
Dzisiaj, około godz. 13.30 , w powiecie sokołowskim policjant postrzelił 25-letniego mężczyznę, mieszkańca powiatu węgrowskiego.
Sąd Okręgowy w Lublinie skazał 8 października 59-letnią Ewę K., byłą księgową Urzędu Gminy Wola Mysłowska, na karę 2 lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat.
Wizyta przeciętnego obywatela w kancelarii prawniczej w obecnych czasach staje się normą. W zagmatwanym świecie przepisów prawnych, aby nie wniknąć w głębokie kłopoty, często warto skorzystać z porady adwokata. Wiele sytuacji życiowych sprawia, że nie potrafimy ich prawnie rozpatrzeć i nie wiemy, jak postąpić, aby nie wpaść w „pułapkę”.
W przypadkach określonych w przepisach kodeksu karnego wykonawczego kara pozbawienia wolności może zostać odbyta w warunkach wolnościowych – w systemie dozoru elektronicznego. Wiąże się to z koniecznością przebywania przez skazanego w określonych godzinach w ciągu dnia we wskazanym miejscu (co jest kontrolowane za pomocą urządzeń elektronicznych), co jednak umożliwia mu uniknięcie pobytu w izolacji penitencjarnej (w zakładzie karnym).