
W siedleckiej katedrze odbyła się msza żałobna zmarłego Zygmunta Wielogórskiego.
Prezentujemy najnowszy felieton Dariusza Kuziaka.
Na terenie gmin Korytnica i Wierzbno powstaje nowa farma wiatrowa Korytnica II. Wyprodukuje prąd odpowiadający rocznemu zapotrzebowaniu na energię 40 tysięcy gospodarstw domowych.
Prezentujemy najnowszy felieton Dariusza Kuziaka.
Solary i instalacje fotowoltaiczne w gminie Łochów.
Dostęp do energii elektrycznej jest dla każdego z nas czymś oczywistym. W większości domów prąd w gniazdku jest po prostu kolejną usługą, za którą co miesiąc płacimy rachunek. Jest z nami zawsze - ładując telefon, włączając telewizor czy zapalając światło, nie zastanawiamy się, skąd się bierze.
Około 150-200 osób czeka w kolejce prze PGE w Siedlcach. Wszyscy chcą złożyć oświadczenia, które pomogą im uniknąć podwyżek za prąd.
Płacisz za prąd? Nie ciesz się, bo w każdej chwili mogą ci go odłączyć! Tak jak mieszkankom jednego z budynków w Łukowie.
Jutro (18 stycznia) podpisana zostanie umowa na otrzymanie ponad 7,8 mln zł dofinansowania z RPO WM 2014-2020 na projekt ekologiczny, który realizowany będzie w gminach Przesmyki, Korczew, Paprotnia i Repki.
Minister energii Krzysztof Tchórzewski zapowiedział w radiu Wnet, że prawdopodobnie wszystkie gospodarstwa domowe w Polsce zostaną objęte rekompensatami z tytułu wzrostu cen energii.
Jedyne w kraju laboratorium fotowoltaiczne PGE Energia Odnawialna powstaje właśnie w Siedlcach. Zostanie uruchomione jesienią. Tutaj będą testowane panele fotowoltaniczne.
Klaster energetyczny „Czysta i tania energia dla Sokołowa Podlaskiego” uzyskał Certyfikat Pilotażowego Klastra Energii. Sokołowski projekt znalazł się pośród 33 nagrodzonych, ze 115 zgłoszonych do I konkursu na Certyfikat Pilotażowego Klastra Energii. Certyfikat 9 Maja w siedzibie Ministerstwa Energii odebrali burmistrz Bogusław Karakula i prezes PUIK Maciej Wąż.
Minister energii Krzysztof Tchórzewski zapowiedział dzisiaj, że jego resort ma zamiar wprowadzić dopłaty do samochodów elektrycznych - nawet do 25 tys. zł.
Tańsza energia dla miasta, PUIK-u, Zakładów Mięsnych a potem – jeśli projekt się powiedzie, także dla odbiorców indywidualnych. Takie są założenia a plan już jest realizowany. O założeniach klastra energetycznego „Czysta i tania energia dla Sokołowa Podlaskiego” burmistrz Sokołowa Podlaskiego Bogusław Karakula razem z prezesem PUiK Maciejem Wężem w ubiegłym tygodniu mówili przed panelem ekspertów w Ministerstwie Energii. Teraz czekają na decyzję w sprawie dofinansowania.
Inwestycja polegając na montażu kolektorów słonecznych w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach została nominowana do konkursu TOP Inwestycje Komunalne 2018.
W poniedziałek, 5 lutego podpisany zostanie list Intencyjny w sprawie prowadzenia w Siedlcach pilotażowego projektu E-mobility w obszarze motoryzacji elektrycznej.
O tym jak ważne jest połączenie kultury z branżą energetyczną, mówili dzisiaj (20 października) w Siedlcach wicepremier i minister kultury i dziedzictwa narodowego, Piotr Gliński oraz minister Energii, Krzysztof Tchórzewski.
25 września o godz. 12.00 na placu przed Miejską Biblioteką Publiczną w Siedlcach odbędzie się impreza „energetyczna” dla dzieci z Siedlec i okolic. Dlaczego energetyczna?
Dziś (20 października) w godz. 10-17 na Rynku Mariackim w Węgrowie zaparkuje autobus energetyczny.
Do końca tego tygodnia, tj. do 14 października można jeszcze wysłać prace konkursowe do artystycznego współzawodnictwa, jakie pod hasłem „Energia ze słońca” ogłosił samorząd województwa mazowieckiego. Dzieci i młodzież ze szkół z Mazowsza maja okazje wygrać ciekawe gadżety solarne i różne zestawy gier.
W Tończy (gm. Liw) otwarto elektrociepłownię zasilaną biogazem o mocy 1MW, którą wybudowała Polska Grupa Biogazowa. W otwarciu, które odbyło się 3 października, uczestniczył minister energii Krzysztof Tchórzewski.