
W Suchożebrach doszło do zderzenia trzech samochodów.
Magazynowanie energii odgrywa ważną rolę w transformacji energetycznej. Dzięki przechowywaniu czystej energii w akumulatorach możliwe jest korzystanie ze zrównoważonej energii w każdym momencie - również w czasie niespodziewanej awarii czy w niesprzyjającej pogodzie.
Prezydent Siedlec Andrzej Sitnik krytykuje pomysł budowy spalarni odpadów przez gminy.
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie współrealizuje projekt „Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE” we współpracy z NFOŚiGW oraz Partnerami na terenie całego kraju (wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej oraz Województwo Lubelskie).
W gminie Huszlew powstanie farma wiatrowa. – Niejeden nam tego zazdrości – mówi wójt Stanisław Stefaniuk.
Prezentujemy najnowszy felieton Dariusza Kuziaka.
Na terenie gmin Korytnica i Wierzbno powstaje nowa farma wiatrowa Korytnica II. Wyprodukuje prąd odpowiadający rocznemu zapotrzebowaniu na energię 40 tysięcy gospodarstw domowych.
Prezentujemy najnowszy felieton Dariusza Kuziaka.
Solary i instalacje fotowoltaiczne w gminie Łochów.
Dostęp do energii elektrycznej jest dla każdego z nas czymś oczywistym. W większości domów prąd w gniazdku jest po prostu kolejną usługą, za którą co miesiąc płacimy rachunek. Jest z nami zawsze - ładując telefon, włączając telewizor czy zapalając światło, nie zastanawiamy się, skąd się bierze.
Około 150-200 osób czeka w kolejce prze PGE w Siedlcach. Wszyscy chcą złożyć oświadczenia, które pomogą im uniknąć podwyżek za prąd.
Płacisz za prąd? Nie ciesz się, bo w każdej chwili mogą ci go odłączyć! Tak jak mieszkankom jednego z budynków w Łukowie.
Jutro (18 stycznia) podpisana zostanie umowa na otrzymanie ponad 7,8 mln zł dofinansowania z RPO WM 2014-2020 na projekt ekologiczny, który realizowany będzie w gminach Przesmyki, Korczew, Paprotnia i Repki.
Minister energii Krzysztof Tchórzewski zapowiedział w radiu Wnet, że prawdopodobnie wszystkie gospodarstwa domowe w Polsce zostaną objęte rekompensatami z tytułu wzrostu cen energii.
Jedyne w kraju laboratorium fotowoltaiczne PGE Energia Odnawialna powstaje właśnie w Siedlcach. Zostanie uruchomione jesienią. Tutaj będą testowane panele fotowoltaniczne.
Klaster energetyczny „Czysta i tania energia dla Sokołowa Podlaskiego” uzyskał Certyfikat Pilotażowego Klastra Energii. Sokołowski projekt znalazł się pośród 33 nagrodzonych, ze 115 zgłoszonych do I konkursu na Certyfikat Pilotażowego Klastra Energii. Certyfikat 9 Maja w siedzibie Ministerstwa Energii odebrali burmistrz Bogusław Karakula i prezes PUIK Maciej Wąż.
Minister energii Krzysztof Tchórzewski zapowiedział dzisiaj, że jego resort ma zamiar wprowadzić dopłaty do samochodów elektrycznych - nawet do 25 tys. zł.
Tańsza energia dla miasta, PUIK-u, Zakładów Mięsnych a potem – jeśli projekt się powiedzie, także dla odbiorców indywidualnych. Takie są założenia a plan już jest realizowany. O założeniach klastra energetycznego „Czysta i tania energia dla Sokołowa Podlaskiego” burmistrz Sokołowa Podlaskiego Bogusław Karakula razem z prezesem PUiK Maciejem Wężem w ubiegłym tygodniu mówili przed panelem ekspertów w Ministerstwie Energii. Teraz czekają na decyzję w sprawie dofinansowania.
Inwestycja polegając na montażu kolektorów słonecznych w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach została nominowana do konkursu TOP Inwestycje Komunalne 2018.
W poniedziałek, 5 lutego podpisany zostanie list Intencyjny w sprawie prowadzenia w Siedlcach pilotażowego projektu E-mobility w obszarze motoryzacji elektrycznej.
O tym jak ważne jest połączenie kultury z branżą energetyczną, mówili dzisiaj (20 października) w Siedlcach wicepremier i minister kultury i dziedzictwa narodowego, Piotr Gliński oraz minister Energii, Krzysztof Tchórzewski.