
W kościele pw. Jana Pawła II w Siedlcach odbyła się msza żałobna Katarzyny Adam - członkini siedleckiego stowarzyszenia RakOut, pomagającego kobietom z rakiem piersi.
Dziś (3 lutego) mija 159 lat od powstańczej bitwy pod Węgrowem, która w historii i literaturze zapisała się jako Polskie Termopile.
Ekspozycja Muzealna znajdująca się w podziemiach klasztoru w Węgrowie poszerzy się o nową cześć, która poświęcona będzie Powstaniu Styczniowemu i Bitwie pod Węgrowem.
W piątek, 21 stycznia, Łuków będzie świętować 159. rocznicę wybuchu powstania styczniowego.
Na terenie Parku Miejskiego „Dębinka” w Łochowie 7-9 maja powstał mural poświęcony Powstaniu Styczniowemu 1863 roku.
Dziś (3 lutego) mija 158. rocznica bitwy Powstania Styczniowego pod Węgrowem. Pamięć bohaterów tamtych dni uczcili samorządowcy oraz parlamentarzyści.
Jedynie jedna trzecia powstańców „posiadała fuzyjki, a reszta wspierała się na kosach”.
Dziś 22 stycznia przypada 158. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego. Przedstawiciele władz powiatu węgrowskiego uczcili pamięć bohaterów z 1863 roku.
Z inicjatywy Dyrektora Miejskiego i Gminnego Ośrodka Kultury w Łochowie – Artura Lisa, w połowie grudnia br. miały miejsce prace związane z poszukiwaniem zabytków z okresu Powstania Styczniowego.
Kilkadziesiąt osób wzięło udział w uroczystym apelu pod pomnikiem poświęconym bohaterom bitwy Powstania Styczniowego, która 3 lutego 1863 roku rozegrała się na przedpolach Węgrowa.
W niedzielę 2 lutego odbędą się uroczystości związane ze 157. rocznicą bitwy Powstania Styczniowego, która rozegrała się pod Węgrowem.
Podczas wczorajszej (28 lutego) sesji Rady Miejskiej w Węgrowie wręczono nagrody laureatom kolejne edycji konkursu „Powstanie styczniowe przykładem patriotycznej postawy Polaków”.
Przedstawiciele ugrupowań rządzących miastem i powiatem, duchowieństwo, reprezentanci różnych środowisk i instytucji oraz mieszkańcy uczestniczyli dziś (3 lutego) w obchodach 156. rocznicy bitwy powstania styczniowego, która rozegrała się na przedpolach Węgrowa.
Przedstawiciele ugrupowań rządzących miastem i powiatem, duchowieństwo, reprezentanci różnych środowisk i instytucji oraz mieszkańcy uczestniczyli dziś (3 lutego) w obchodach 156. rocznicy bitwy powstania styczniowego, która rozegrała się na przedpolach Węgrowa.
Uroczysty charakter miały dzisiejsze (4 lutego) świętowanie 155. rocznicy bitwy pod Węgrowem. Uroczystość była jednocześnie inauguracją miejskich obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Kilkuset mieszkańców Węgrowa oglądało dziś (3 lutego) rekonstrukcję bitwy Powstania Styczniowego, jaka dokładnie przed 155 laty rozegrała się na przedpolach miasta.
Trzy dni trwać będą obchody 155. rocznicy bitwy Powstania Styczniowego, która 3 lutego rozegrała się na przedmieściach Węgrowa. Najbardziej widowiskowym elementem świętowania będzie rekonstrukcja bitwy.
Dzisiaj (30 stycznia) przed budynkiem Szkoły Podstawowej nr 5 w Siedlcach, w pobliżu pomnika poświęconego Władysławowi Rawiczowi odbyły się uroczystości upamiętniające 155. rocznicę Powstania Styczniowego. Zobaczcie film!
Na niecodzienny wykład "Nieznani Powstańcy Ziemi Sokołowskiej" zaprasza jutro Sokołowski Ośrodek Kultury. Śladem zapomnianych powstańców styczniowych z ziemi sokołowskiej zabierze jutro młodzież historyk-regionalista Jacek Odziemczyk.
Jutro (30 stycznia) pod pomnikiem Władysława Rawicza w Siedlcach (ulica gen. Orlicz-Dreszera) odbędą się uroczystości upamiętniające 155. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego.
Z okazji przypadającej dziś (22 stycznia) 155. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego, samorząd powiatu węgrowskiego zorganizował uroczystość, podczas której przypomniano genezę powstania i ludzi biorących udział w tym ważnym dla narodu wyzwoleńczym zrywie.