
Stało się już tradycją, że w Siedlcach wiosna jest witana Biegiem Ogińskiej.
W wieku 93 lat zmarł Zygmunt Stanisław Michalik ps. "Skała".
Żołnierze Mazowieckiego Oddziału Żandarmerii Wojskowej wraz z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach dokonali zatrzymania 4 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej handlującej narkotykami.
Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Siedlcach wraz z żołnierzami 18 Dywizji Zmechanizowanej im. gen. broni Tadeusza Buka zorganizowali na terenie jednostki wojskowej dywizji zbiórkę krwi. Dzięki tej akcji udało się pozyskać 12 litrów krwi.
1 marca w Muzeum Diecezjalnym w Siedlcach (ul. Świrskiego 56) otwarta zostanie wystawa poświęcona ppor. Antoniemu Dołędze ps. „Znicz” - ostatniemu żołnierzowi podziemia antykomunistycznego w Polsce.
Dzisiaj (29 sierpnia) w warszawskiej Wesołej odbyły się uroczystości przyjęcia w podporządkowanie 1 Warszawskiej Brygady Pancernej i 21 Brygady Strzelców Podhalańskich przez 18 Dywizję Zmechanizowaną.
8 czerwca odbędzie się koncert charytatywny, z którego dochód przeznaczony zostanie na wsparcie leczenia por. Kamila Janika – żołnierza 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim.
- Coś mnie tknęło, żeby zajrzeć 1 września na cmentarz przy ul. Janowskiej w Siedlcach, na groby żołnierzy września 1939 r.
Zmarł Tadeusz Wangrat - Zasłużony Obywatel Węgrowa, żołnierz Armii Krajowej.
Dzisiaj o godz. 10.00 w siedleckiego Katedrze odbędzie się pogrzeb majora Tadeusza Sobieszczaka - żołnierza z oddziału partyzanckiego "Zenona" i "Groźnego", Honorowego Obywatela Siedlec.
Wczoraj (3 czerwca) zmarł Honorowy Obywatel Siedlec, weteran II wojny światowej - mjr Tadeusz Sobieszczak, ps. „Dudek”.
Na miejscu wypadku MiG-a 29 w okolicach Kałuszyna pracują właśnie eksperci z Komisji Badania Wypadków Lotniczych. Z kolei do mińskiej bazy wojskowej przyjechał wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki.
Społeczny Komitet Upamiętnienia Antoniego Dołęgi, wspólnie z rodziną ostatniego żołnierza antykomunistycznego polskiego podziemia, Urzędem do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz władzami samorządowymi gminy Trzebieszów organizują uroczysty pogrzeb chorążego Antoniego Dołęgi.
W Stoczku Łukowskim członkowie klubu CWS podczas poszukiwania ciekawostek historycznych, znaleźli połowę żołnierskiego nieśmiertelnika. Wnioskując po doskonale zachowanym napisie ta blaszka, identyfikująca żołnierza, należała do Mieczysława Wróbla z Łukowa.
Jan Ryszard Dębski, harcerz i instruktor harcerski, były komendant łukowskiego Hufca Harcerzy, członek Szarych Szeregów i żołnierz Armii Krajowej, powstaniec warszawski i więzień obozów koncentracyjnych w Mauthausen i Linzu, niestrudzony społecznik - nie żyje. Zmarł w łukowskim szpitalu w nocy z 2 na 3 czerwca. Miał 94 lata.
Dziś w nocy zmarł w Łukowie Jan Ryszard Dębski, harcerz i instruktor harcerski, były komendant łukowskiego Hufca ZHP, członek Szarych Szeregów i żołnierz Armii Krajowej, powstaniec warszawski i więzień obozów koncentracyjnych w Mauthausen i Linzu, niestrudzony społecznik. Miał 94 lata.
19 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Zbuczynie odbędzie spotkanie poświęcone pamięci Żołnierzy Wyklętych.
28 lutego w MiGOK Łochów odbędzie się retrospektywa Festiwalu Filmów Dokumentalnych "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci" Gdynia 2014. Zaprezentowany zostanie m.in. film „Inka – zachowałam się jak trzeba”. Wstęp wolny.
15 sierpnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Na granicy Kosowa i Serbii służbę pełnią żołnierze z Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim. Pojechałam ich odwiedzić.
Dzisiaj (14 sierpnia) siedlczanie, mogli sobie choć trochę przybliżyć jak wygląda żołnierskie życie. Odbywał się dzień otwartych Koszar Pododdziałów 1 Brygady Pancernej w Garnizonie Siedlce. Byliśmy tam z kamerą. Zobaczcie co udało się zarejestrować.
Dzień otwartych Koszar Pododdziałów 1 Brygady Pancernej będzie jedną z atrakcji, przygotowanych z okazji obchodów Święta Wojska Polskiego w Siedlcach. Prezentujemy harmonogram uroczystości.