REKLAMA
-2.9 C
Siedlce
Reklama

Siedlecki kompleks wojskowy w nowej odsłonie (zdjęcia+filmy)

Przekazano do użytku dwa obiekty budowane na potrzeby 18 Dywizji Zmechanizowanej. Nowy budynek sztabu dowództwa i budynki koszarowo-sztabowe przewidziane dla pododdziałów, które stacjonują na ternie tego kompleksu.

Budynek sztabu o powierzchni 12,5 tys. m2 jest bardzo funkcjonalny, został przygotowany nie tylko do czynności administracyjnych, ale też operacyjnych. Budynek posiada 3 kondygnacje naziemne i jedną podziemną. Większość części jest niejawnych i tajnych, które będą obsługiwane przez służby kontrwywiadu wojskowego. Budynek wygląda jak zwykły biurowiec, ale takim nie jest.

Budowa rozpoczęła się 33 miesiące temu w 2021 r. Przez te dwa lata powstawało wiele budynków, 33 zbudowane od podstaw i 13 przebudowanych na potrzeby zadań żołnierzy 18DZ. Budynki rozlokowane są na całym kompleksie i służą żołnierzom do tego, by mogli wykonywać swoje zadania w godnych warunkach.

Budynki, które poza typowymi obowiązkami administracyjnymi spełniają funkcje operacyjne. Pozwalają na wykonywanie wielu zadań bez opuszczania jednostki. Budynek sztabu 18 DZ i budynek koszarowo-sztabowy dla 18 Batalionu Dowodzenia i 14 Dywizjonu Artylerii Samobieżnej.

Do końca roku pojawią się tu żołnierze.

Inwestycja przewidziana została na kilka lat, jest rozłożona w czasie, zakończenie całości planowane jest na 2027 r. W budowie jest jeszcze stołówka, hala sportowa i zaplecze logistyczne.

Po uroczystym otwarciu nowych budynków odbył się koncert w wykonaniu Siedleckiej Orkiestry Wojskowej.

Zdjęcia: Aga Król

22 KOMENTARZE
 1. PO co nam Wojsko Polskie skoro ”niemce” mają Bundeswehrę ?
  Obecni DDR-owcy mają wszystko i —->obronią nas <—- ?
  PO co nam CPK ?
  PO co nam przekop Mierzeji ….(zasypać)
  PO co nam tunel pod Świną (zasypać)
  PO co nam Gdynia zbudowana za II RP (zlikwidować)
  Polska ma mieć tanią siłę roboczą być lokajem UE i mieć długi !

  Odpowiedz moderated
  • Ty i twoje myslenie nie jestescie nam potrzebni. Zadnego wysokiego Pisowca na otwarciu nie bylo. Oj slabiutko slabiutko.

   Odpowiedz moderated
  • Brawo towarzyszu trollu! Napisałeś patriotyczny pisowski post. Otrzymujesz 1,5 zł + wdzięczność Jarozbawa 😁

   Odpowiedz moderated
   • Prawda boli oj boli , POzdrawiam dawne służby ,już Donek szykuje wam wyrównanie więc proszę wiernie czekać i odkurzyć ”blondyny” Poukrywane w różnych zakamarkach .

    Odpowiedz moderated
 2. zapomniano o parkingach dla dla pracowników budowy i żołnierzy. Wystarczy zobaczyć gdzie parkują obecnie. Ul. Orlicz-Dreszera, Hozera, Składowa, stacja przesiadkowa, WORD i cały tył jednostki: Pamięci Ofiar II wojny, Zielna, Podsekulska, Tulipanowa. Może warto tam porobić fotki

  Odpowiedz moderated
 3. Zakładam optymistycznie, że ta konstrukcja będzie użyteczna również podczas wojny!?

  Odpowiedz moderated
 4. Wszystko pięknie. Gratulacje za tak olbrzymie osiągnięcie w naszym mieście, szkoda tylko że miasto bądź jednostka wojskowa nie pomyśli o mieszkańcach czy spacerowiczach za jednostką wojskową od strony cmentarza Armii Czerwonej, gdzie z pięknego pasu zieleni pojawił się “przeorany” parking dla dziesiątek jak i nie setek samochodów, które uniemożliwiają spokojne przejście z wózkiem czy wyjście na spacer, który jeszcze parę lat temu był możliwy. Nie mówiąc już o nawierzchni z ziemi/gliny, która jest tak rozjeżdżona, że ciężko przyjechać samochodem nie mówiąc już o pójściu na piechotę. A do tego WSTYD, że nie ma tam oświetlenia w formie latarni czy porządnej drogi nawet z kostki użytkowej czy z kamieni.

  Odpowiedz moderated
 5. jak zwykle ta sama trójca. Kler który swięci wszystko jak leci, Don Corleone Kudello i Don Hapunno mający chrapkę na wybory

  Odpowiedz moderated
 6. Wy tej swojej latającej reporterce płacicie od zdjęcia? Znów pierdylriard zdjęć bez ładu i składu.

  Odpowiedz moderated
 7. Bardzo ładnie pod kątem maskowania. Przeciwnik już wie, że koszary są przygotowane do pełnienia funkcji stanowiska dowodzenia. Czy wreszcie MON się nauczy że można pisać wiele, ale nie wszystko.

  Odpowiedz moderated
  • Ja bym budował nie w centrum miasta, obok węzła kolejowego ale pod szpitalem tak jak w Gazie. Może wtedy głowice rakiet nie dosięgną obrońców. Chyba , że kropidło i Matka Boska Królowa Polski już opłacona do chronienia. Zaczynam się bać o Siedlce. Czy moje wnuki dadzą radę zapłacić za te wersale? Kto jest dla kogo? Wojsko czy mieszkańcy którzy je utrzymują?

   Odpowiedz moderated
 8. Bardzo mnie cieszy rozwój i rozbudowa siedleckiej jednostki. Przy okazji warto, by pomyślano o wyznaczeniu parkingów dla pracowników (cywilnych i kadry) na jej terenie. Mieszkam od lat przy samej jednostce, ale to, co dzieje się tutaj teraz, to jakiś dramat. Mnóstwo samochodów praxownikow parkujących na okolicznym osiedlu, pozostawiane jest totalnie wszystko, rozjeżdżony każdy kawałek trawnika. Mieszkańcy wracając z pracy nie maja miejsca na zaparkowanie swoich aut. Wojsko, majac tak duzy teren do swojej dyspozycji powinno wyznaczyc parkingi dla pracowników za bramą.

  Odpowiedz moderated
  • nie bój się – Tusk dopiero połączy to ze strukturami NATO. Za PISu nawet w NATO nic nie znaczymy……tzn : nie znaczyliśmy……koszmar się kończy

   Odpowiedz moderated
   • Mniemam, że Szeregowy tylko przez niedopatrzenie nie zaznaczył, że to sarkazm.
    Tusk połączy z NATO? Przecież wczoraj powiedział, że PiS nie dba o interesy z Rosją !!!!!

    Odpowiedz moderated

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Rolnik szuka żony – Sara pokazała Arturowi Siedlce

W najnowszym odcinku 10. sezonu programu randkowego TVP 1 „Rolnik szuka żony” pokazane zostały Siedlce. Stało się tak, gdyż jedna z bohaterek telewizyjnego show - Sara, która została wybrana przez rolnika Artura na swoja partnerkę, jest siedlczanką.

Budowa zachodniej obwodnicy Siedlec nie została zapomniana. Prace mogą ruszyć już w 2025 roku

Słynny program budowy 100 obwodnic został ogłoszony w lutym 2020 roku, a więc już dość dawno. Dosłownie rzutem na taśmę, dzięki zaangażowaniu posła Krzysztofa Tchórzewskiego, do projektu dopisano też budowę obwodnicy Siedlec.

Dominik Szymański z Siedlec zwycięzcą „Top Model”.

Profesjonalnie pozował do zdjęć. Zrobił świetne wrażenie. Jurorzy byli...

Za tyle, co rolnik dostaje za litr mleka, nie kupiłby nawet butelki wody. „Przyszłości to w krowach nie ma”

- Te krowy to już synowi przekazałem, niech on się teraz z tym męczy - mówi rolnik z gminy Mokobody.

Władysław Grochowski kupił ponad 10-hektarową nieruchomość w Warszawie za 60 mln zł

Spółka ARCHE, na czele której stoi Władysław Grochowski sfinalizowała jedną z większych w ostatnim czasie transakcji na rynku nieruchomości.

Pożar na ul. Pułaskiego

W nocy z 26 na 27 listopada doszło do pożaru pustostanu przy ul. Pułaskiego w Siedlcach.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje