REKLAMA
2.2 C
Siedlce
Reklama

Siedlce: Rozbili grupę przestępczą zajmująca się nielegalnym składowaniem odpadów

Siedleccy funkcjonariusze zatrzymali kierowcę tuż po zrzucie śmieci do wyrobiska, a pozostałe osoby o świcie następnego dnia. 5 osób usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a 4 z nich zostało aresztowanych.

Policjanci z Wydziału dw. z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach od pewnego czasu rozpracowywali grupę, która zajmowała się wywozem śmieci. Funkcjonariusze dostrzegli, że pod przykrywką legalnie prowadzonej działalności, odbywał się proceder nielegalnego transportu i składowania odpadów. Grupa wypracowała takie metody działania, aby utrudnić wykrycie przez organy ścigania.

Dzięki współpracy policjantów z przedstawicielami Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie ustalono i rozpracowano sposób działania grupy. Okazało się, że zarejestrowana w powiecie siedleckim firma zajmująca się transportem odpadów, zrzucała śmieci do wyrobiska na terenie powiatu mińskiego z pominięciem procesu ich przetwarzania. Odpady odbierane z terenu kraju miały trafiać do firm, które zajmują się ich przetwarzaniem, jednak bez tego procesu trafiały do dawnej żwirowni, gdzie w takim stanie zagrażały środowisku naturalnemu.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Wydziału dw. z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą KMP w Siedlcach wspólnie z przedstawicielami Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska tuż po godz. 22 na terenie żwirowni w powiecie mińskim zatrzymali 36-letniego mężczyznę w trakcie zrzucania odpadów.

Następnego dnia o świcie funkcjonariusze zatrzymali na terenie powiatów siedleckiego i mińskiego kolejne 4 osoby biorące udział w tym procederze, w tym organizatora procederu i jego ojca, na którego zarejestrowana była firma, żonę, szwagra i mężczyznę odpowiedzialnego za wskazywanie miejsca zrzutu odpadów i ich zakopywanie.

-Wszystkim zatrzymanym Prokuratura Okręgowa w Siedlcach postawiła zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, która zajmowała się nielegalnym składowaniem odpadów. Prokurator zastosował wobec 4 mężczyzn 3-miesięczny areszt, a wobec kobiety zastosowano środki zapobiegawcze, m.in. dozór, poręczenia majątkowe i nakaz powstrzymania się od prowadzenia działalności związanej z gospodarowaniem odpadami, w tym też niebezpiecznymi oraz zakaz opuszczania kraju – informuje kom. Ewelina Radomyska KMP Siedlce

Sprawa jest rozwojowa i planowane są kolejne zatrzymania.

Zdjęcia KMP Siedlce

26 KOMENTARZE
  1. W wola suchożebrska codziennie tak są zasypywane żwirownie niby gruzem i glina ale też i wiele innych śmieci pchają żwirarze polecam i zachęcam by się ktoś zajął i tym rejonem

  2. ale jak to POLACY?! Przecież PIS mówi , że to NIEMCY, HOLENDRZY i FRANCUZI?! – a tu sie okazuje ich wierni wyborcy!!!
    Tak samo KONFEDERACI: “Przecież Polski , rodzimy bzinesmen NIGDY by CHEMII nie zakopał w prasłowianskiej ziemi, prawda?”
    A tak na serio: 90% zmartwien Polaków robią sami Polacy. Jak to mawiał Marszałek….

  3. ile już artykułów napisano o tysiącach ton odpadów, które wjeżdżają bez problemów do Polski z nazi-landu, bander-landu…

    • Na zachodzie Polski śledztwo w sprawie pisiej afery śmieciowej dopiero się rozkręca bo w minionych latach towarzysze partyjni blokowali dochodzenie. Myślę, że mamona, brak szacunku dla polskiej przyrody i współobywateli jest ponadpartyjny ale na zachodzie to notable z pisu kręcili śmieciowe lody.

        • i sanepid również w czasach plan-demii, a wjeżdżających “gości” z hiv, gruźlicą itp to SANEPID NIE RUSZA;
          kiedy te wszystkie osoby odpowiedzialne za import zarazy i śmieci do Polski staną przed sądami?

  4. Następna grupa przestępcza. Pewnie ją nieco przetrzepią . Ale pewnie to nie jedyna w okolicy. Smutne, ale prawdziwe. :-(( Bo bez Kary nie ma miary. Tyko dotkliwej kary, anie symbolicznej. I to na tyle .

  5. W idealnym świecie musieliby to jeszcze uprzątnąć na własny koszt. Niestety problem “utylizacji” śmieci po lasach i wyrobiskach jest poważny i dosyć częsty. Nie wspominam już u miejscowych, którzy wożą wory do lasów po których potem chodzą za grzybami.

  6. Tylko sprawdź z jakim zyskiem i na jakim poziomie zostawiła ta Pani firme i z jaką ilościa śmieci a co dzieje sie teraz w zuo po 1.5roku nieobecności Pani AGP. Jestem tam codziennie I widze jak nasze szefostwo sobie nie radzi i rządzi każdy poza nimi , żadnej realizacji poprzednich planów zakupów wymian sprzętu. Masakra

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Poważny wypadek na przejeździe kolejowym w Stoku Lackim (aktualizacja)

Na przejeździe kolejowym w ciągu ul. Pałacowej w Stoku...

Siedlce: Pasażer autobusu przystawił 15-latkowi nóż do gardła, żądając pieniędzy

Dzięki odważnej reakcji kobiety kierującej autobusem siedleckiego MPK policjantom...

Tragiczny wypadek na ul. Warszawskiej – nowe informacje

W sobotę 29 czerwca w Siedlcach na ul. Warszawskiej...

Zabójstwo w centrum Siedlec: Dominik E. skazany na 30 lat więzienia 

Sąd Okręgowy w Siedlcach skazał 24-letniego Dominika E. na 30 lat pozbawienia wolności za zbrodnię zabójstwa oraz kradzież. O warunkowe zwolnienie Dominik E. będzie mógł się ubiegać po odbyciu 25 lat kary więzienia.

Dwa śmigłowce LPR w akcji (aktualizacja)

Na DK 50 doszło do wypadku. Na 228 km DK...

Siedlce: Noworodek w oknie życia

Około godz. 11.30 w siedleckim oknie życia znajdującym się...

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje