REKLAMA
-3.3 C
Siedlce
Reklama

„Zacznij od Lekkiej” – zawody dla dzieci z siedleckich szkół podstawowych

Na pięknych, odnowionych obiektach sportowych Szkoły Podstawowej nr 2 w Siedlcach odbyły się dzisiaj (3 października) zawody „Zacznij od Lekkiej”, prowadzone w ramach programu Lekkoatletyka dla Każdego.

Wzięły w nich udział dzieci z siedleckich szkół podstawowych: SP nr 2, SP nr 3, SP nr 4 i SP nr 8. Uczniów powitała dyrektor „Dwójki” Jadwiga Zgorzałek.

– Lekkoatletyka jest głęboko w moim sercu, gdyż mam męża lekkoatletę. Co prawda już niemłodego, ale zdobył wiele medali i nagród, które przechowujemy na strychu. Ćwiczcie, bo naprawdę warto! To sport wszechstronnie rozwijający. Czujcie się w naszej szkole jak u siebie! Życzę wszystkim sukcesów na miarę możliwości. Czasem łatwiej jest zdobyć pierwsze miejsce osobie, która ma do tego predyspozycje niż piąte, szóste – komuś, kto musi wznieść się na szczyt swojego talentu, żeby to osiągnąć.

Szczegóły rywalizacji przedstawił nauczyciel wf w SP nr 2, Rafał Wysocki.

– Będziecie mieli do wykonania kilka zadać, m.in. skok w dal, bieg sztafetowy z przeszkodami czy pchnięcie kulą. Wszystko odbywać się będzie w przyjaznej atmosferze, zachęcającej do uprawiania lekkoatletyki.

I tak rzeczywiście było. Dzieciaki pięknie ze sobą rywalizowały, bardzo dobrze się przy tym bawiąc. To była prawdziwa promocja sportu!

Koordynatorką programu Lekkoatletyka dla Każdego w Siedlcach jest Dorota Wojtczak-Belniak.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Rolnik szuka żony – Sara pokazała Arturowi Siedlce

W najnowszym odcinku 10. sezonu programu randkowego TVP 1 „Rolnik szuka żony” pokazane zostały Siedlce. Stało się tak, gdyż jedna z bohaterek telewizyjnego show - Sara, która została wybrana przez rolnika Artura na swoja partnerkę, jest siedlczanką.

Budowa zachodniej obwodnicy Siedlec nie została zapomniana. Prace mogą ruszyć już w 2025 roku

Słynny program budowy 100 obwodnic został ogłoszony w lutym 2020 roku, a więc już dość dawno. Dosłownie rzutem na taśmę, dzięki zaangażowaniu posła Krzysztofa Tchórzewskiego, do projektu dopisano też budowę obwodnicy Siedlec.

Za tyle, co rolnik dostaje za litr mleka, nie kupiłby nawet butelki wody. „Przyszłości to w krowach nie ma”

- Te krowy to już synowi przekazałem, niech on się teraz z tym męczy - mówi rolnik z gminy Mokobody.

Władysław Grochowski kupił ponad 10-hektarową nieruchomość w Warszawie za 60 mln zł

Spółka ARCHE, na czele której stoi Władysław Grochowski sfinalizowała jedną z większych w ostatnim czasie transakcji na rynku nieruchomości.

Pożar na ul. Pułaskiego

W nocy z 26 na 27 listopada doszło do pożaru pustostanu przy ul. Pułaskiego w Siedlcach.

Dziennikarze lokalni uczniom: „Bo u Pani to obciach nie umieć!” – rozmowa z wicedyrektor siedleckiego “Ekonomika”

-Już babcia stwierdziła, że „mam do tego dryg” – mówi Barbara Adamiak, nauczycielka języka polskiego i wicedyrektor w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje