REKLAMA
-2.9 C
Siedlce
Reklama

Wiadukt domanicki zamknięty/Asfalt paruje

Dzisiaj o godznie 17.00 zamknięto wiadukt na ulicy Domanickiej w Siedlcach. Przez co najmniej półtora roku mieszkańcy tamtej części miasta będą musieli dojeżdżać do centrum objazdami.

Niemal do ostatniej chwili trwało kładzenie asfaltu na ulicy Dzieci Zamojszczyzny, która będzie objazdem dla samochodów osobowych. Ci, którzy jechali tamtędy mówią, że jeszcze niedawno asfalt parował i jechało się jak we mgle.

13 KOMENTARZE
 1. Bardzo dobrze. Zamykać i robić. Wcześniej zaczną wcześniej skończą. W Żelkowie pracowali 5 dni w tygodniu. Jeździłem codziennie i zawsze coś się działo nawet przy niekorzystnych warunkach pogodowych. Zajęło im to rok. Tutaj będzie więcej roboty bo wiadukt będzie dłuższy bo na dole autostrada i krajówka to i półtora roku objazdów.

  Odpowiedz moderated
 2. Jeżeli dało się dogadać z wykonawcą autostrady aby położył asfalt na brakujących odcinkach Dzieci Zamojszczyzny (od Borowikowej do wiaduktu A2 i od wiaduktu do okolic Wioski SOS) i zrobili to w jeden dzień – JEDEN DZIEŃ to czy opłacalnym było kładzenie kostki na ul. Borowikowej, która już jest pozapadana? A przecież kostkę układają ludzie, ręcznie i to przez kilka lub kilkanaście dobrych dni. A asfalt rozściela maszyna, szybciej i relatywnie taniej. Gdyby było odwrotnie to autostrady też by były z kostek?

  Zgoda, trzeba zrobić podbudowę tu i tu ale czy nie warto zapytać w UM o koszty samego układania kostki?

  Dlaczego nasz kraj jest cały okostkowany? Ani to wygodne ani trwałe. Jak się jedzie to huczy, zapada się, rowerem niewygodnie, a gdzie rolki albo walizka na kółkach? No i ukochana zima, pięknie jeździ po oblodzonej kostce.

  Zastanawiam się kiedy będą pierwsze progi zwalniające na tym objeździe. Czy znak “Strefa zamieszkania” dalej stoi w okolicach Wioski? Na tym odcinku porusza się wiele osób pieszo, zwłaszcza dzieci. Dotychczas ruch był niewielki a piesi zgodnie z tym znakiem mieli prawo poruszać się po całej szerokości jezdni (bo nie ma chodnika). Jak to będzie wyglądało podczas tego “objazdu”?

  Odpowiedz moderated
  • będzie to wyglądać identycznie tak samo jak przez ostatnie lata przecież ludzie nie będą chodzili poboczem po błocie,bo samochód chce przejechać niestety jak nie pobudują chodnika to nic w tej kwestii się nie zmienia

   Odpowiedz moderated
    • Nie powiem gdzie Ty masz układ, bo komentarz złamałby regulamin. Ale możesz się domyśleć że odpowiedź nie spodobałaby Ci się.
     Zgodnie z przepisami techniczno-budowlanymi dotyczącymi autostrad “… Ograniczenie dostępności do autostrady polega na dopuszczeniu połączenia:
     1. tylko drogami publicznymi klasy A (autostrada), S (droga ekspresowa), GP (droga główna ruchu przyspieszonego) i G (droga główna)…”
     Ponadto “… Odstępy między wezwlami

     Odpowiedz moderated
     • Misiek pewnie za PISem, dlatego obruszył się na wspomnienie o układach:x

 3. Ponadto odstępy między węzłami na autostradzie nie powinny być mniejsze niż 15 km. Gdzie całą obwodnica Siedlec od Igań do Ujrzanowa ma prawie równo 10 km.

  Odpowiedz moderated

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Rolnik szuka żony – Sara pokazała Arturowi Siedlce

W najnowszym odcinku 10. sezonu programu randkowego TVP 1 „Rolnik szuka żony” pokazane zostały Siedlce. Stało się tak, gdyż jedna z bohaterek telewizyjnego show - Sara, która została wybrana przez rolnika Artura na swoja partnerkę, jest siedlczanką.

Budowa zachodniej obwodnicy Siedlec nie została zapomniana. Prace mogą ruszyć już w 2025 roku

Słynny program budowy 100 obwodnic został ogłoszony w lutym 2020 roku, a więc już dość dawno. Dosłownie rzutem na taśmę, dzięki zaangażowaniu posła Krzysztofa Tchórzewskiego, do projektu dopisano też budowę obwodnicy Siedlec.

Dominik Szymański z Siedlec zwycięzcą „Top Model”.

Profesjonalnie pozował do zdjęć. Zrobił świetne wrażenie. Jurorzy byli...

Za tyle, co rolnik dostaje za litr mleka, nie kupiłby nawet butelki wody. „Przyszłości to w krowach nie ma”

- Te krowy to już synowi przekazałem, niech on się teraz z tym męczy - mówi rolnik z gminy Mokobody.

Władysław Grochowski kupił ponad 10-hektarową nieruchomość w Warszawie za 60 mln zł

Spółka ARCHE, na czele której stoi Władysław Grochowski sfinalizowała jedną z większych w ostatnim czasie transakcji na rynku nieruchomości.

Pożar na ul. Pułaskiego

W nocy z 26 na 27 listopada doszło do pożaru pustostanu przy ul. Pułaskiego w Siedlcach.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje