REKLAMA
-3.3 C
Siedlce
Reklama

Wernisaż wystawy prac Marcina Werona

– Jam jest fotograficznym discopolowcem, który – dla lepszego wrażenia, a może dla niepoznaki – zakłada od czasu do czasu perukę z epoki Jana Sebastiana Bacha – mówi autor.

Etiologia mojej fotografii sprowadza się wyłącznie do zabawy i czystego estetyzmu (lub, jak wolą niektórzy, antyestetyzmu). To intuicyjne myślenie formą, kompozycją, współgraniem barw, spontanicznie doprawione szczyptą mniej lub bardziej oryginalnej nadrealności. Konstatując wprost i prosto – to zespół improwizowanych działań mających na celu stworzenie takich obrazów, które bez idiosynkrazji powiesiłbym u siebie na ścianie. Zero ideologii, płytkiego i głębokiego przekazu, drugiego i trzeciego dna, obywatelskiego zaangażowania, intencjonalnej projekcji wewnętrznych demonów, reakcji na dziejową i społeczną niesprawiedliwość, rozliczania się z własną (najlepiej żeby była traumatyczna) przeszłością i innych podobnych, „obligatoryjnych” dla współczesnej sztuki „backgroundów”. Jednym zdaniem: jam jest fotograficznym discopolowcem, który – dla lepszego wrażenia, a może dla niepoznaki – zakłada od czasu do czasu perukę z epoki Jana Sebastiana Bacha. Oczywiście nie przeszkadza to odbiorcom mojej spuścizny (złe słowo, bo ja jeszcze żyję) w przypinaniu mi różnych łatek i posądzaniu o artystyczne komentowanie rzeczywistości. A niech sobie piszą (zawsze czytam z przyjemnością), wszak to wszystko na moją chwałę, której – będąc kimś pomiędzy Nikiforem i Janko Muzykantem – nigdy bym się nie spodziewał…

Marcin Weron

Wystawa czynna do 31 grudnia 2023 r. od wtorku do piątku w godz. 11-17 oraz w niedziele w godz. 11-15 w Galerii Fotografii FOKUS w Siedlcach, ul. Pułaskiego 7.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Rolnik szuka żony – Sara pokazała Arturowi Siedlce

W najnowszym odcinku 10. sezonu programu randkowego TVP 1 „Rolnik szuka żony” pokazane zostały Siedlce. Stało się tak, gdyż jedna z bohaterek telewizyjnego show - Sara, która została wybrana przez rolnika Artura na swoja partnerkę, jest siedlczanką.

Budowa zachodniej obwodnicy Siedlec nie została zapomniana. Prace mogą ruszyć już w 2025 roku

Słynny program budowy 100 obwodnic został ogłoszony w lutym 2020 roku, a więc już dość dawno. Dosłownie rzutem na taśmę, dzięki zaangażowaniu posła Krzysztofa Tchórzewskiego, do projektu dopisano też budowę obwodnicy Siedlec.

Za tyle, co rolnik dostaje za litr mleka, nie kupiłby nawet butelki wody. „Przyszłości to w krowach nie ma”

- Te krowy to już synowi przekazałem, niech on się teraz z tym męczy - mówi rolnik z gminy Mokobody.

Władysław Grochowski kupił ponad 10-hektarową nieruchomość w Warszawie za 60 mln zł

Spółka ARCHE, na czele której stoi Władysław Grochowski sfinalizowała jedną z większych w ostatnim czasie transakcji na rynku nieruchomości.

Pożar na ul. Pułaskiego

W nocy z 26 na 27 listopada doszło do pożaru pustostanu przy ul. Pułaskiego w Siedlcach.

Dziennikarze lokalni uczniom: „Bo u Pani to obciach nie umieć!” – rozmowa z wicedyrektor siedleckiego “Ekonomika”

-Już babcia stwierdziła, że „mam do tego dryg” – mówi Barbara Adamiak, nauczycielka języka polskiego i wicedyrektor w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje