REKLAMA
-1.7 C
Siedlce
Reklama

Warsztaty chińskiej sztuki walki

Ta sztuka walki to zbiór ruchów. Ważną rolę odgrywa umiejętności wyczuwania kierunku działania energii przeciwnika i reagowania na nią.

Siedlecka szkoła Leung Ting Wing Tsun Kung Fu przeprowadziła w Szkole Podstawowej nr 6 w Siedlcach warsztaty samoobrony i pokaz legendarnej chińskiej sztuki walki. Uczestnicy uczyli się prostych, ale przydatnych technik w momencie zagrożenia. W zajęciach wzięło udział kilkadziesiąt osób.

Ta sztuka walki to zbiór ruchów. Ważną rolę odgrywa umiejętności wyczuwania kierunku działania energii przeciwnika i reagowania na nią.

Techniki przedstawione na pokazach, są jedyne w swoim rodzaju, umożliwiają obronę przed większym, silniejszym przeciwnikiem w małych, ciasnych pomieszczeniach, windach, klatkach schodowych. Tu mniszka z Klasztoru Shaolin wykorzystała biomechanikę ludzkiego ciała do perfekcji. To esencja 300 lat doskonalenia.

– Tę sztukę walki można rozpocząć w wieku 13-14 lat, to jest technika samoobrony, to nie jest sport. Tu jeden ruch wykonujemy kilkaset, kilka tysięcy razy, aż wejdzie on automatycznie w odruch bezwarunkowy – mówi Si-Fu Marcin Kwiatkowski z 4 stopniem mistrzowskim, który prowadzi zajęcia w Siedlcach. – To tak, jak wsiadamy do samochodu i nie zastanawiamy się, czy wciskamy hamulec, czy sprzęgło, tylko normalnie jedziemy. Najlepsza technika wykonana pół sekundy za wcześnie lub pół sekundy za późno nie zadziała. Dlatego mamy ćwiczenia refleksu czucia, tzw. lepkich rąk, żeby intencjonalnie wyczuć w bardzo krótkim czasie ruch przeciwnika.

– Jakość szkoły ocenia się przez to, czy jest linia przekazu. Jeżeli mistrz ma mistrza, który miał lub ma swojego mistrza, znaczy że to dobra szkoła. Taka linia przekazu gwarantuje, że techniki przekazywane są prawidłowo i na odpowiednim poziomie – powiedział Si-Fu Jarosław Buć z 5 stopniem mistrzowskim – mistrz Marcina Kwiatkowskiego. Szkoła, która działa w Siedlcach wywodzi się Sijo Leung Tinga a przekazywana jest przez Si-kung Norberta Máday, który  posiada 9. stopień mistrzowski IWTA i jest przewodniczącym Wschodnioeuropejskiego Stowarzyszenia Wing Tsun.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Kiedy wybuchła afera, odbierała nocne telefony, SMS-y i propozycje od zboczeńców

Do sieci trafiły zdjęcia dyrektor liceum w Kosowie Lackim, która prowadziła lekcje w dość odważnym stroju. Burmistrz mówi, że to, co zobaczył, jest godne potępienia. Bohaterka zamieszania twierdzi, że padła ofiarą hejtu.

Chatka Mikołaja w Siedlcach – przyjdź, kup bombkę, a dochód wesprze Dom Dziecka w Kisielanach

Podopieczni Domu na Zielonym Wzgórzu w Kisielanach stworzyli wspólnie ze swoimi wychowawcami piękne bombki. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na zakup sprzętu AGD dla placówki.

Co z kształceniem przyszłych lekarzy na siedleckiej uczelni? Prosektorium nie było, ale już jest…

Od pewnego czasu w mediach ogólnopolskich pojawiają się informacje mówiące o tym, że Uniwersytet w Siedlcach otworzył kierunek lekarski mimo negatywnej oceny Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

Za tyle, co rolnik dostaje za litr mleka, nie kupiłby nawet butelki wody. „Przyszłości to w krowach nie ma”

- Te krowy to już synowi przekazałem, niech on się teraz z tym męczy - mówi rolnik z gminy Mokobody.

Siedlczanki chciały handlować w internecie. Oszuści wyczyścili im konta

Dwie siedlczanki padły ofiarą internetowych oszustw. W obu przypadkach mechanizm był identyczny.

Władysław Grochowski kupił ponad 10-hektarową nieruchomość w Warszawie za 60 mln zł

Spółka ARCHE, na czele której stoi Władysław Grochowski sfinalizowała jedną z większych w ostatnim czasie transakcji na rynku nieruchomości.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje