REKLAMA
-3.3 C
Siedlce
Reklama

W gminie Wiśniew dzieci stale ubywa, ale wszystkie szkoły zostają

Choć w gminie Wiśniew z każdym rokiem uczniów w szkołach jest coraz mniej, to nie ma mowy, aby likwidować którąś z trzech placówek – w Wiśniewie, Radomyśli czy Śmiarach.

– Nie mamy kłopotów z zatrudnieniem nauczycieli – mówi wójt gminy Wiśniew, Krzysztof Kryszczuk. – Wszystkie etaty są obsadzone, co ułatwia organizację zajęć.

We wszystkich szkołach odbywają się one na jedną zmianę. W Śmiarach i Radomyśli klasy liczą średnio po około 10 uczniów, co zapewnia warunki do dobrego nauczania. Nieco liczniejsze są klasy w placówce w Wiśniewie. We wszystkich szkołach jest prowadzona nauka języka angielskiego. Tylko w Wiśniewie jest dodatkowy język obcy – zresztą rosyjski, co może budzić kontrowersje. Nie należy jednak zapominać, że właśnie w tym języku można się porozumieć, choć raczej tylko ze starszymi, mieszkańcami wszystkich „demoludów”. Poza tym trzeba dać pracę licznemu gronu nauczycieli języka rosyjskiego. Zresztą rosyjski jest nauczany w szkołach podstawowych w kilku gminach powiatu siedleckiego.

– Dość dawno temu prowadzone były w naszych szkołach próby nauczania języka niemieckiego – dodaje wójt. – Ta propozycja nie spotkała się jednak z większym zainteresowaniem zarówno ze strony rodziców, jak i samych uczniów. (ZJ)

11 KOMENTARZE
 1. Odniosę się do dwóch kwestii tej zajawki. Jak dobrze pamiętam to artykuł o takiej tematyce był przed poprzednimi wyborami. Tak się zaczyna swoją kampanię za publiczne pieniądze – grunt to dobrze przygotować grunt.
  Druga kwestia , w państwie PIS uczyć niemieckiego -NIE to język TUSKA. Właściwym jest uczyć rosyjskiego bo to swój język .

  Odpowiedz moderated
 2. W gminie Kotuń zlikwidowano szkoły, dzieci odeszły do innego powiatu. Wszyscy są ciekawi, ile zaoszczędzono na likwidacji.

  Odpowiedz moderated
 3. Dzieci jest więcej w gminach, w których łatwiej jest się wybudować. (w tej gminie byle drzewko na działce jest barierą nie do pszeskoczenia)

  Odpowiedz moderated
 4. Nie… po prostu dzisiaj, co kolejny artykuł to istna perełka. Proponuję, aby Tygodnik stworzył rubrykę “Srebrne usta”.
  Uwaga cytuję: “Poza tym trzeba dać pracę licznemu gronu nauczycieli języka rosyjskiego.”
  No i wszystko jasne. To nic, że rosyjski jest bezużyteczny, to nic, że nieprzydatny. Ważne jednak, że mamy znajomych nauczycieli, którym trzeba dać zarobić.
  Boże! Czy Ty to widzisz???!!!

  Odpowiedz moderated
 5. Tak tak zaczyna się kampania. Jeszcze jedna kadencja mi potrzebna. Ja szkół nie zlikwiduję. . No to pozostali do boju . Pamiętacie ten śmieszny artykuł o rozbudowie szkoły w Radomysli? Że niby nie ma dzieci i potrzeb ale co się nie robi dla dzieci za publiczna kase

  Odpowiedz moderated
  • Co ty człowieku pleciesz jak nie ma dzieci w Radomyśli chory jesteś czy pryszczaty na oko dzieci w oddziałach przedszkolnych jest sporo i nie widzę tendencji spadkowej

   Odpowiedz moderated
 6. Dzieci ubywa bo młodzi uciekli głównie do Siedlec. A w weekendy lub wakacje jest dużo dzieci bo ich rodzice mają za darmo opiekę i wyżywienie dla swojego potomstwa u dziadków. Obu to kiedyś zostało odwzajemnione.

  Odpowiedz moderated
 7. A ja widzę , że gminach gdzie rządzą bezpartyjni żyje się lepiej. Nie pcha się nachalna propaganda, można się skupić na problemach mieszkańców a nie utrzymaniu kursu politycznego. Mieszkańcy Zbuczyna się o tym przekonali, podobno czas na Wiśniew . Mam już dosyć słuchania, że od 8 lat istnieje Polska i dopiero co zbudowano autostrady, szkoły Czarnka, wprowadzono emerytury i żyję za publiczne pieniądze. Bo te pieniądze to ja wprowadzam do budżetu a Ci państwo co je rozdają to z moich również ciężko zarobionych pieniędzy. Naszym posłom niezależnie od opcji płacimy i wybieramy ich do zarządzania wspólnymi pieniędzmi. Jak oglądam spoty to mam wrażenie, że przerośli już stwórcę świata.

  Odpowiedz moderated
 8. Ciekawe zjawisko – domy w miejscowościach pod miastem wyrastają jeden po drugim a dzieci ubywa.
  Wójt chętnie likwiduje daną szkołę, a rodzice “załatwiają” z dyrektorem szkoły w Siedlcach przyjęci dziecka do przepełnionej szkoły, gdzie powinny być tylko dzieci z rejonu.
  Wójt zaoszczędził, dyrektor “przytulił”, tylko dzieci się tłoczą i coraz więcej patologicznych zachowań, a miasto do tego ciągle dokłada, biorąc kolejne kredyty.

  Odpowiedz moderated

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Rolnik szuka żony – Sara pokazała Arturowi Siedlce

W najnowszym odcinku 10. sezonu programu randkowego TVP 1 „Rolnik szuka żony” pokazane zostały Siedlce. Stało się tak, gdyż jedna z bohaterek telewizyjnego show - Sara, która została wybrana przez rolnika Artura na swoja partnerkę, jest siedlczanką.

Budowa zachodniej obwodnicy Siedlec nie została zapomniana. Prace mogą ruszyć już w 2025 roku

Słynny program budowy 100 obwodnic został ogłoszony w lutym 2020 roku, a więc już dość dawno. Dosłownie rzutem na taśmę, dzięki zaangażowaniu posła Krzysztofa Tchórzewskiego, do projektu dopisano też budowę obwodnicy Siedlec.

Za tyle, co rolnik dostaje za litr mleka, nie kupiłby nawet butelki wody. „Przyszłości to w krowach nie ma”

- Te krowy to już synowi przekazałem, niech on się teraz z tym męczy - mówi rolnik z gminy Mokobody.

Władysław Grochowski kupił ponad 10-hektarową nieruchomość w Warszawie za 60 mln zł

Spółka ARCHE, na czele której stoi Władysław Grochowski sfinalizowała jedną z większych w ostatnim czasie transakcji na rynku nieruchomości.

Pożar na ul. Pułaskiego

W nocy z 26 na 27 listopada doszło do pożaru pustostanu przy ul. Pułaskiego w Siedlcach.

Dziennikarze lokalni uczniom: „Bo u Pani to obciach nie umieć!” – rozmowa z wicedyrektor siedleckiego “Ekonomika”

-Już babcia stwierdziła, że „mam do tego dryg” – mówi Barbara Adamiak, nauczycielka języka polskiego i wicedyrektor w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje