REKLAMA
-7 C
Siedlce
Reklama

Trzy promile i brak prawa jazdy

Badanie alkomatem 51-latka wykazało prawie trzy promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania pojazdami.

– Do Komisariatu Policji w Halinowie wpłynęło zgłoszenie, że pod lokal gastronomiczny podjechał pojazd marki skoda a osoba zgłaszająca podejrzewa, że kierujący może znajdować się pod działaniem alkoholu. Na miejsce natychmiast udali się policjanci, którzy potwierdzili to zgłoszenie – informuje Elżbieta Zagórska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim. Badanie alkomatem 51-latka wykazało prawie trzy promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz mieszkańcowi gminy Halinów grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

7 KOMENTARZE
 1. Co grozi, a co dostanie to dwie różne rzeczy. Za jazdę po pijaku grozi w najlepszym wypadku słona opłata, worek punktów karnych, zatrzymanie uprawnień, a nawet odsiadka. Skoro tylu daje się złapać, to chyba te straszaki nie działają. A może są zbyt łagodnie stosowane? Nasuwa się pytanie: kto poszedł siedzieć za jazdę po pijaku, skoro mamy tylu recydywistów? Drugie pytanie: który z recydywistów poszedł siedzieć, skoro czytamy o pijakach z podwójnym, potrójnym itd. zakazem?

  Odpowiedz moderated
  • odpowiedź jest banalna. jeszcze nikt z sądowym zakazem czy jeżdżący po pijaku nie poniósł żadnej dotkliwej kary. Gdyby tak było musieli by wsadzić do więzienia pół Polski a wpływy do budżetu z tytułu zapłaconych kar byłyby prawdopodobnie większe niż dziura w finansach publicznych. Tym czasem nie dzieje się nic, no może poza stałym wzrostem liczby pijanej patologii na drogach.

   Odpowiedz moderated
 2. Przykład płynie z góry. Pan Piotrek też jeździł bez uprawnień i w tym czasie moralizował z ekranu telewizora. Niestety ludzie go znają i mógł liczyć na czyjąś troskę i życzliwość i ktoś mu przypomniał, że nie ma uprawnień. Kosztowało go to 100 tys. Pani Beata wyśpiewała ponad 2 promile i “zarobiła” na tym 70 tys złotych. Mogła więcej, ale w związku z niekwestionowanym dorobkiem artystki oraz zasługami dla kultury (picia), sąd był łaskawy i odrzucił wniosek prokuratury o wyższe wynagrodzenie. Pan Jerzy musi zapłacić 3070 zł (zdecydowanie większe zasługi?). Można by tak wymieniać i wymieniać, ale nie o tym. Nikogo znanego dla przykładu sąd nie wsadził do paki. Chyba lepsze byłyby prace społeczne. Jakieś sprzątanko, kopanie rowów itp. w więziennym pasiaku, żeby każdy widział, że taki a taki odpracowuje jazdę na 2 gazach.

  Odpowiedz moderated
  • Panie Władku nie czepiają się pan pana Piotrka !!
   Większość tych celebrytów jeździ w takim stanie.
   Pani Beata też jechała i wszyscy jej koncerty oglądają !!!! I brawo biją !!
   A pan piłkarz były Żew…….kow ???? To samo !!
   Co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie !!!!
   Takie powiedzenie.

   Odpowiedz moderated
 3. Nasza obecna władza jest bezradna na takich niestety.
  Złapią takiego, 4 razy po pijaku, 5razy a nawet i 15 razy i co i jeździ dalej.
  Może nowa władz coś zrobi lepszego z sensem i rozsądkiem i prawem.

  Odpowiedz moderated
   • Pożyjemy zobaczymy.
    Chodzi Anonimowi o to : „Niezależnie czy jesteś ministrem, premierem czy prezesem największej partii, jeżeli złamałeś prawo – będziesz siedział”
    Ja do więzienia to bym za (pijaństwo) to nie wsadzała bo i co to da, tylko dodatkowe koszty dla społeczeństwa.
    Lepiej niech słono płaci, np. pijany recydywista 25tyś zł, później 50tyś itd
    Kara bolesna finansowo wielu by nauczyła.
    Chyba proste i korzystne dla budżetu państwa.

    Odpowiedz moderated

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Władysław Grochowski kupił ponad 10-hektarową nieruchomość w Warszawie za 60 mln zł

Spółka ARCHE, na czele której stoi Władysław Grochowski sfinalizowała jedną z większych w ostatnim czasie transakcji na rynku nieruchomości.

Kiedy wybuchła afera, odbierała nocne telefony, SMS-y i propozycje od zboczeńców

Do sieci trafiły zdjęcia dyrektor liceum w Kosowie Lackim, która prowadziła lekcje w dość odważnym stroju. Burmistrz mówi, że to, co zobaczył, jest godne potępienia. Bohaterka zamieszania twierdzi, że padła ofiarą hejtu.

Za tyle, co rolnik dostaje za litr mleka, nie kupiłby nawet butelki wody. „Przyszłości to w krowach nie ma”

- Te krowy to już synowi przekazałem, niech on się teraz z tym męczy - mówi rolnik z gminy Mokobody.

Tomasz Hapunowicz będzie mówił o sprawach miasta na kanale youtube. Dziś premiera jego podcastu “Rozmawiamy o Siedlcach”!

1 grudnia o godz. 12 na kanale youtube prowadzonym przez Tomasza Hapunowicza ruszy cykl spotkań związanych z bieżącymi sprawami Siedlec.

Chatka Mikołaja w Siedlcach – przyjdź, kup bombkę, a dochód wesprze Dom Dziecka w Kisielanach

Podopieczni Domu na Zielonym Wzgórzu w Kisielanach stworzyli wspólnie ze swoimi wychowawcami piękne bombki. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na zakup sprzętu AGD dla placówki.

Siedlce: Uczennice pomogły starszej pani leżącej na chodniku

Uczennice klasy 1 Technik Fotografii i Miltimediów z ZSP Nr 5 w Siedlcach nie przeszły obojętnie obok potrzebującej wykazując się empatią i chęcią niesienia pomocy.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje