REKLAMA
-2.9 C
Siedlce
Reklama

„Po co mi kłaść zdrową głowę w chore łóżko?” – Henryk Brodowski o kandydowaniu na prezydenta Siedlec

Ciągle jeszcze żyjemy wyborami parlamentarnymi mając nadzieję, że ich wynik zmieni naszą rzeczywistość. Tymczasem zbliżają się już kolejne wybory, te samorządowe. W związku z wydłużeniem obecnej kadencji wybory odbędą się wiosną przyszłego roku. Możliwe są trzy terminy – 7, 14 lub 21 kwietnia. To już naprawdę bardzo niedługo.

W powiecie siedleckim prawdziwą perłą w koronie jest gmina Siedlce, największa i zdecydowanie najbogatsza. Biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców i budżet to skupia ona w sobie potencjał kilu gmin. Nic więc dziwnego, że o szefowanie takiemu samorządowi zabiegało zazwyczaj po kilku kandydatów. W ostatnich wyborach z tej rywalizacji wyszedł zwycięsko Henryk Brodowski. I zapewne jego potencjalni kontrkandydaci w nadchodzących wyborach zadają sobie pytanie, czy obecny wójt będzie się ponownie ubiegał o kolejną kadencję. Bo od tego w dużym stopniu zależą szanse pozostałych kandydatów.

Wszyscy zapewne zdają sobie sprawę z tego, że pokonanie obecnego wójta jest dużym wyzwaniem. Henryk Brodowski bywa wprawdzie krytykowany i ma w radzie gminy opozycje, ale każdy docenia jego umiejętności i doświadczenie w kierowaniu samorządem. Konkretnym tego dowodem jest fakt, że zyskał on 100 – procentowe poparcie w ostatnim głosowaniu nad udzieleniem mu absolutorium i wotum zaufania. Tyle, że jeszcze niedawno wójt mówił, że nie jest jeszcze pewien, czy będzie się ubiegał o ponowy wybór na to stanowisko. A kiedy podczas otwarcia pałacu w Ostrówku widziałem Henryka Brodowskiego, jak bawi się ze swoją kilkuletnią wnuczką, to pomyślałem, że może bardziej widzi się już w tej roli. Wójt zdecydowanie rozwiewa jednak takie przypuszczenia i składa wyrazistą deklaracje.

– Gmina Siedlce jest jak urodziwa, a przy tym bardzo posażna panna i wiadomo, że będzie o nią zabiegać wielu konkurentów – mówi Henryk Brodowski. – Ale i mnie się ta panna bardzo podoba. Przez te parę lat dobrze ją poznałem i wiem, czego jej jeszcze potrzeba. A do tego wiem, jak jej dać to, czego jeszcze nie ma. Do zrobienia jest sporo. Przygotowuję właśnie projekt budżetu na przyszły rok. Trudno mówić o szczegółach, bo decyzje są w rękach radnych. Powiem tylko, że na inwestycje w 2024 roku przewidujemy nie mniej, jak 25 milionów złotych.

Jeśli chodzi o ewentualnych kandydatów na wójta, to na giełdzie pojawia się kilka nazwisk. Jakich? Przeczytacie w najbliższym papierowym i e-wydaniu TS, który w kioskach już 15 listopada.

Zbigniew Juśkiewicz

Fot. Z.J.

7 KOMENTARZE
  1. Ma racje. Po co być prezydentem tego zacofanego miasta w którym nic się nie dzieje. A i opozycje Heniek ma w gminie w postaci jednej osoby. Taka to opozycja.

    Odpowiedz moderated
  2. A Szkoda
    Brodowski to by porządek w UM Siedlce migiem zrobił łącznie z RADA MIASTA.

    A tak będzie kolejny skok klanów Tchórzewskich, Orzełowskich i innych na ciepłe posadki i dojenie kasy

    Odpowiedz moderated

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Rolnik szuka żony – Sara pokazała Arturowi Siedlce

W najnowszym odcinku 10. sezonu programu randkowego TVP 1 „Rolnik szuka żony” pokazane zostały Siedlce. Stało się tak, gdyż jedna z bohaterek telewizyjnego show - Sara, która została wybrana przez rolnika Artura na swoja partnerkę, jest siedlczanką.

Budowa zachodniej obwodnicy Siedlec nie została zapomniana. Prace mogą ruszyć już w 2025 roku

Słynny program budowy 100 obwodnic został ogłoszony w lutym 2020 roku, a więc już dość dawno. Dosłownie rzutem na taśmę, dzięki zaangażowaniu posła Krzysztofa Tchórzewskiego, do projektu dopisano też budowę obwodnicy Siedlec.

Dominik Szymański z Siedlec zwycięzcą „Top Model”.

Profesjonalnie pozował do zdjęć. Zrobił świetne wrażenie. Jurorzy byli...

Za tyle, co rolnik dostaje za litr mleka, nie kupiłby nawet butelki wody. „Przyszłości to w krowach nie ma”

- Te krowy to już synowi przekazałem, niech on się teraz z tym męczy - mówi rolnik z gminy Mokobody.

Władysław Grochowski kupił ponad 10-hektarową nieruchomość w Warszawie za 60 mln zł

Spółka ARCHE, na czele której stoi Władysław Grochowski sfinalizowała jedną z większych w ostatnim czasie transakcji na rynku nieruchomości.

Pożar na ul. Pułaskiego

W nocy z 26 na 27 listopada doszło do pożaru pustostanu przy ul. Pułaskiego w Siedlcach.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje