REKLAMA
16.7 C
Siedlce
Reklama

Oficjalne poświęcenie ronda św. Andrzeja Boboli w Siedlcach

16 maja w Siedlcach zostanie uroczyście poświęcone rondo św. Andrzej Boboli na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Armii Krajowej.

To wydarzenie poprzedzi Msza św. w siedleckiej Katedrze odprawiona o godz. 12. Tego dnia będzie miało miejsce także inne ważne wydarzenie związane z patronem Polski. W sanktuarium pw. św. Józefa w Siedlcach po Mszy św. o godz. 18 ks. biskup Kazimierz Gurda poświęci relikwiarz, w którym zostaną umieszczone relikwie św. Andrzeja Boboli.

Św. Andrzej Bobola – polski duchowny katolicki, jezuita, misjonarz, męczennik (zginął z 16 maja w 1657 r z rąk Kozaków okrutnie torturowany), święty kościoła katolickiego, od 16 maja 2002 jeden z głównych patronów Polski. 

Obraz św. Andrzeja Boboli umieszczony w kościele pw. św. Józefa w Siedlcach. Jego autorką jest Anna Polonia Zyndwalewicz, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych i córka wrocławskiego malarza Jerzego Zyndwalewicza, znanego wychowawcy wielu pokoleń artystów.
28 KOMENTARZE
 1. I wszystko w temacie. To potwierdza siedlecki, polski charakter świeckości i rozdziału państwa od religii-wiary. Szkoła uczy jednego życie drugiego. Jedno się mówi, a drugie robi. Tylko jednych rozliczają a inni mają to gdzieś. Ale ciem…y naród to kupuje…

  Odpowiedz moderated
 2. Szopka po Siedlecku czyli cyrku ciąg dalszy a teraz szczególnie szopki będą normalnością.Może już niedługo będą święcone TOY TOY prze imprezami masowymi w mieście bo jak mówią żaden pieniądz nie śmierdzi..

  Odpowiedz moderated
 3. A dlaczego naród wyznający tradycyjne wartości jest nieustannie nazywany ciemnym i obrażany na wiele innych sposobów? I bardzo dobrze że święcimy miejsca użyteczności publicznej, taką mamy tradycję i ona pomogła nam przetrwać lata rozbiorów oraz szwabskiej i sowieckiej okupacji. Tylko dyletant lub odmiejscowiony abnegat nie pojmuje czym jest tożsamość narodowa, która bez tradycji nie istnieje. Odsyłam na wycieczkę do Danii lub Szwecji po edukację i nabycie świadomości kim jesteśmy. A równe, wyremontowane ulice niebawem będą, trochę cierpliwości państwo świeccy komedianci i inni cyrkowcy. A co ten Andrzej Sitnik zrobił dla Siedlec??

  Odpowiedz moderated
  • Lewacy nie mogą dojść do siebie po przegranych wyborach prezydenckich. Spokojnie, róbmy swoje, im pozostała tylko agresja słowna.

   Odpowiedz moderated
  • Były prezydent miasta zrobił więcej niż obecny zrobi i to już dowód na to że jesteś nawiedzonym odklejencem ,mieszkańcom latają te wasze święcenia tylko konkretnych działań aby można było się sprawnie poruszać po ulicach i chodnikach miasta i nie tylko.Przekonasz się szybko na czym obecnemu prezydentowi zależy bo ja już dawno swoje zdanie mam.

   Odpowiedz moderated
   • Obecny prezydent to już sprzedał dwa budynki w Siedlcach ten gdzie była straż miejska i przy ul. Błonie. Nie napisał za ile i kto kupił. A dziur już nikt nie łata. Tylko pieśni papieskie zabrzmią w parku,krucjata przejdzie po Siedlcach, chłopy zablokują miasto, kościół będzie tryumfował w każdej dziedzinie A wójt będzie paradował z uśmieszkiem i przyjmował pisowskich delegatów. W Polsce już się naśmiewają z Siedlec,że stały się stolicą pis

    Odpowiedz moderated
  • można torturować “nie okrutnie”
   wystarczy tylko prześledzić dokonania neo władzy tuskowej wobec społeczeństwa

   Odpowiedz moderated
   • Zobacz dokonania pislamistow to jest sztuka ukradzenia kasy nie rozwalenia na dyrdymaly tylko ukradzenia i jeszcze pchać się do tej złej unii po euro bo oni na waciki już nie mają.Ale cóż jak ktoś jest tak zapatrzony w złodziei i bredzi jak na haju o torturowaniu ,to nadaje się do trudnych przypadków dla psychiatrów.

    Odpowiedz moderated
 4. Kompletnie nie rozumiem całej tej ceregieli Może jeszcze przejście w procesji po mszy świętej do ronda?!

  Odpowiedz moderated
 5. Tak to tylko dbanie o swoje…
  A dokładniej jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę! Stara prawda, najpierw szamani… później bustwa, a teraz religie… i to wszystkie.

  Odpowiedz moderated
 6. Miasto bogate to moze wydawac kase na co chce. Pewnie najtaniej to zraszanie ronda nie wyjdzie, ale za to jak uroczyście, a i proboszcz na kieliszek chleba zarobi biedaczysko.

  Odpowiedz moderated
 7. Nie ma znaczenia czy ktoś to poświęcił czy nie. Znaczenie ma czy miasto za to zapłaciło i ile?

  Odpowiedz moderated

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Społem PSS w Siedlcach buduje bloki…

Wielu siedlczan zastanawia się, co powstanie w miejscu budynków handlowych i przystanku dla busów przy ul. Sienkiewicza, nieopodal ronda św. Andrzeja Boboli. Już wiemy! Inwestor PSS Społem planuje wybudować w tym miejscu budynek mieszkalno-usługowy.

Śmiertelne zderzenie w Mlęcinie (aktualizacja)

18 czerwca ok. godz. 18 w miejscowości Mlęcin na skrzyżowaniu drogi powiatowej 2212W Jakubów-Dobre z drogą gminną doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

Zalania i pożar to skutki burzy, która przeszła nad ranem na naszym terenie

Chociaż poranna burza w naszym regionie nie trwała długo, zdążyła narobić trochę szkód.

Utonął 19-latek

Na żwirowni Kutyskach w gminie Jabłonna Lacka utonął 19-latek.

Strażacy mieli pełne ręce roboty

Około stu interwencji mieli wczoraj (19 czerwca) strażacy z...

Zabójstwo w siedleckim więzieniu: Sławomir R. skazany na 8 lat (TYLKO W „TS”!)

Sławomir R. został skazany na 8 lat więzienia za zabójstwo współosadzonego Andrzeja K. Siedlecki Sąd Okręgowy zgodził się z argumentacją obrony, że reakcja strażników więziennych była spóźniona i dlatego doszło do tragedii.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje