REKLAMA
-2.9 C
Siedlce
Reklama

Mikołaje pobiegną dla Wiktorka Zawadzkiego

Ruszyły zapisy na 5. Charytatywny Bieg Mikołajkowy z Dwójką w Siedlcach. Wpisowe zostanie przekazane na leczenie ciężko chorego dziecka – Wiktorka Zawadzkiego.

Chłopiec jest mieszkańcem gminy Liw. Ma wrodzoną wadę serca, określaną jako HLHS (hipoplastic left heart syndrome). Połowa jego serduszka jest niesprawna. Wiktorowi nie dawano szans na przeżycie, ale on wciąż walczy, dzięki determinacji swoich bliskich. Niedawno przeszedł poważną i kosztowną operację w USA, ale nie oznacza ona końca leczenia. Konieczna jest kolejna operacja, która wyceniona została na 6 mln złotych.

Chłopiec jest podopiecznym Fundacji MKL dzieciom. Szkoła Podstawowa nr 2 w Siedlcach i Klub Sportowy Feniks Siedlce – organizatorzy corocznego Biegu Mikołajkowego z Dwójką nawiązali wspolpracę z fundacją. Zadeklarowano, że całość wpisowego zostanie przekazana na wsparcie małego mieszkańca gminy Liw. Zaplanowano także zbiórkę do puszek podczas wydarzenia.

Impreza odbędzie się w niedzielę 3 grudnia. Start i meta zawodów będzie znajdować się przy SP nr 2 (ul. Szkolna). Zaplanowano bieg główny na dystansie 5 km oraz o połowę krótsze marsze nordic walking i rodzinny. Nie zabraknie także biegów dla dzieci.

Zapisy prowadzone są elektronicznie: https://fenikssiedlce.pl/biegmikolajkowy/zapisy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Rolnik szuka żony – Sara pokazała Arturowi Siedlce

W najnowszym odcinku 10. sezonu programu randkowego TVP 1 „Rolnik szuka żony” pokazane zostały Siedlce. Stało się tak, gdyż jedna z bohaterek telewizyjnego show - Sara, która została wybrana przez rolnika Artura na swoja partnerkę, jest siedlczanką.

Budowa zachodniej obwodnicy Siedlec nie została zapomniana. Prace mogą ruszyć już w 2025 roku

Słynny program budowy 100 obwodnic został ogłoszony w lutym 2020 roku, a więc już dość dawno. Dosłownie rzutem na taśmę, dzięki zaangażowaniu posła Krzysztofa Tchórzewskiego, do projektu dopisano też budowę obwodnicy Siedlec.

Dominik Szymański z Siedlec zwycięzcą „Top Model”.

Profesjonalnie pozował do zdjęć. Zrobił świetne wrażenie. Jurorzy byli...

Za tyle, co rolnik dostaje za litr mleka, nie kupiłby nawet butelki wody. „Przyszłości to w krowach nie ma”

- Te krowy to już synowi przekazałem, niech on się teraz z tym męczy - mówi rolnik z gminy Mokobody.

Władysław Grochowski kupił ponad 10-hektarową nieruchomość w Warszawie za 60 mln zł

Spółka ARCHE, na czele której stoi Władysław Grochowski sfinalizowała jedną z większych w ostatnim czasie transakcji na rynku nieruchomości.

Pożar na ul. Pułaskiego

W nocy z 26 na 27 listopada doszło do pożaru pustostanu przy ul. Pułaskiego w Siedlcach.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje