REKLAMA
-2.9 C
Siedlce
Reklama

Małe wielkie cięcie w centrum Sokołowa Podlaskiego… Co poszło nie tak?

Po latach oczekiwania skwer w centrum miasta miał wreszcie zostać odnowiony. Tymczasem zebrano ponad tysiąc podpisów przeciwko wycince drzew.

Pierwszy projekt renowacji pomnika ks. Stanisława Brzóski i jego otoczenia w Sokołowie Podlaskim powstał 8 lat temu. Przez wiele lat nie było pieniędzy na tę inwestycję. W tym roku miasto pozyskało fundusze. Ogłosiło przetarg. Wykonawcę wybrano dopiero w drugim przetargu. Pod koniec października na sesji nadzwyczajnej radni zabezpieczyli dodatkową, brakującą kwotę na renowację. Burmistrz Bogusław Karakula zapowiedział, że podpisze umowę z wykonawcą. Zgodnie z tym, co napisano na lokalnym portalu, w zakresie inwestycji przewidziano „ułożenie nawierzchni placu o powierzchni ok. 200 m2” oraz usunięcie 16 drzew i tui rosnących przy pomniku. Posadzonych miało zostać natomiast 21 nowych drzew oraz 255 roślin wieloletnich.

I ZACZĘŁO SIĘ…

Włodzimierz Nowotniak, pokonany kontrkandydat Bogusława Karakuli w wyborach w 2018 r., umieścił na FB film o planowanej renowacji pomnika i skweru. „Na czym ma to polegać? Głównie na wycince 16 drzew, które się tutaj znajdują i ułożeniu 200 m2 betonozy – przekonywał Włodzimierz Nowotniak. „-Będziemy mieli w tym miejscu betonozę, będziemy mogli jajecznicę smażyć. Jak widać, to nie przeszkadza naszym władzom. Gdyby te drzewa były chore, to powinny być leczone. Rozmawiałem z wieloma osobami, nikt nie widział, by były leczone. Gdyby zagrażały zdrowiu bądź życiu, to powinny być zabezpieczone. Nic takiego nie miało miejsca. Kochani, jak nie wiadomo, o co chodzi… to wiadomo, o co chodzi. Konia z rzędu temu, kto odkryje prawdzie intencje pana burmistrza et consortes”.

Informacja o planowanej wycince drzew wzbudziła emocje. Pod filmem pojawiło się ponad 300 komentarzy.

Hanna Lecyk, mieszkanka miasta, namawiała na FB do podpisania petycji przeciwko wycięciu drzew. Pod koniec października na sesji nadzwyczajnej radna Krystyna Matysiak wnioskowała, by porozmawiać o sprawie wycinki drzew. Burmistrz Karakula stwierdził, że nie ma o czym dyskutować, bo aktualny projekt renowacji pomnika wraz z otoczeniem jest dostępny od 3 lat.

Dyskusja się jednak odbyła. Szczegóły poznacie w najnowszym papierowym i e-wydaniu „TS” nr 46.

5 KOMENTARZE
  1. Wyciąć 16 dorodnych drzew a w to miejsce lub obok posadzić małe kikuty, które dorosną do może do 4 metrów bez większej korony ? na tym polega rewitalizacja? Gdzie mózg zgubiliście po drodze się pytam??.

    Krawężniki, alejki poprawić –to tak ! ładne oświetlenie zamontować –to też! ale nie ruszać drzew! Ludzie co z wami????

    Odpowiedz moderated
  2. Tendencyjne to. Krytyka dla krytyki. Te drzewa już dawno powinny być wycięte. Te nowe mają być spore, urosną. Plan jest piękny, ale wrogom to przeszkadza, no bo przecież nie może być sukcesu.

    Odpowiedz moderated

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Rolnik szuka żony – Sara pokazała Arturowi Siedlce

W najnowszym odcinku 10. sezonu programu randkowego TVP 1 „Rolnik szuka żony” pokazane zostały Siedlce. Stało się tak, gdyż jedna z bohaterek telewizyjnego show - Sara, która została wybrana przez rolnika Artura na swoja partnerkę, jest siedlczanką.

Budowa zachodniej obwodnicy Siedlec nie została zapomniana. Prace mogą ruszyć już w 2025 roku

Słynny program budowy 100 obwodnic został ogłoszony w lutym 2020 roku, a więc już dość dawno. Dosłownie rzutem na taśmę, dzięki zaangażowaniu posła Krzysztofa Tchórzewskiego, do projektu dopisano też budowę obwodnicy Siedlec.

Za tyle, co rolnik dostaje za litr mleka, nie kupiłby nawet butelki wody. „Przyszłości to w krowach nie ma”

- Te krowy to już synowi przekazałem, niech on się teraz z tym męczy - mówi rolnik z gminy Mokobody.

Władysław Grochowski kupił ponad 10-hektarową nieruchomość w Warszawie za 60 mln zł

Spółka ARCHE, na czele której stoi Władysław Grochowski sfinalizowała jedną z większych w ostatnim czasie transakcji na rynku nieruchomości.

Pożar na ul. Pułaskiego

W nocy z 26 na 27 listopada doszło do pożaru pustostanu przy ul. Pułaskiego w Siedlcach.

Dziennikarze lokalni uczniom: „Bo u Pani to obciach nie umieć!” – rozmowa z wicedyrektor siedleckiego “Ekonomika”

-Już babcia stwierdziła, że „mam do tego dryg” – mówi Barbara Adamiak, nauczycielka języka polskiego i wicedyrektor w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje