REKLAMA
21.8 C
Siedlce
Reklama

Jeżdżą bez uprawnień

Tylko w miniony weekend garwolińscy policjanci zatrzymali dwóch kierujących bez uprawnień.

–  Przypominamy, że konsekwencje takiego zachowania są bardzo surowe – grzywna może wynieść nawet 30 tysięcy złotych. Do tego sąd wobec takiej osoby orzeka zakaz kierowania pojazdem – ostrzega podkom. Małgorzata Pychner oficer prasowa garwolińskiej policji.

15 września około godz. 16 w Maciejowicach na ul. Rynek policjanci zatrzymali do kontroli osobowego peugeota. Za kierownicą siedział 27-latek, który jak się okazało, nie miał uprawnień. 17 września po godz. 16 policjanci ruchu drogowego patrolowali garwoliński odcinek trasy S17. Na wysokości Górzna zatrzymali o kontroli motocyklistę. 55-letni kierowca Hondy również nie posiadał uprawnień, które pozwalałyby mu poruszać się jednośladem.

– W obydwu przypadkach wobec kierujących policjanci sporządzili  wnioski o ukaranie do sądu. Grozi im teraz grzywna od  1500 do nawet 30 000 zł oraz bezwzględny zakaz kierowania pojazdami – mówi podkom. Małgorzata Pychner. – Kodeks wykroczeń stanowi, że kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu prowadzi pojazd mechaniczny, nie mając do tego uprawnienia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych. W razie popełnienia wykroczenia, orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów. Grzywna w wysokości 1500 zł jest najmniejszą kwotą, jaka może być nałożona. W rzeczywistości kwota ta będzie się wahała w przedziale od 1 500 zł do 30 000 zł. Zakaz prowadzenia pojazdów zostanie orzeczony na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

4 KOMENTARZE
  1. ryzyko zatrzymania do kontroli jest w praktyce żadne – a jak jedziesz zgodnie z przepisami to zerowe – jak umiesz jeździć to uprawnienia ci niepotrzebne…

    Odpowiedz moderated

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Rudka: Kolejna Perła Mazowsza (zdjęcia)

Zakończyła się modernizacja ponad 100-letniego zabytkowego budynku głównego szpitala w Rudce.

Zjazd absolwentów w siedleckim “Elektryku”

W siedleckim Elektryku, czyli Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1...

Szczur na balkonie

Mieszkanka jednego z bloków na osiedlu Romanówka w Siedlcach...

Na DK nr 2 ciężarówka uderzyła w drzewo

Ok. godz. 19.30 na drodze krajowej nr 2 w miejscowości Sionna doszło do zdarzenia drogowego z udziałem tira.

Samochód uderzył w rowerzystę na rondzie w Łukowie. 65-latek ciężko ranny (film)

Na rondzie w Łukowie (Aleja Kaczorowskiego) doszło do potrącenia 65-letniego rowerzysty przez kierującego samochodem osobowym. Wypadek został zarejestrowany przez kamerę miejskiego monitoringu.

Zaprezentowali się Bezpartyjni Samorządowcy. Na czele listy siedlecka radna Monika Polak (zdjęcia)

Przed Urzędem Miasta Siedlce odbyła się konferencja prasowa Komitetu Wyborczego Bezpartyjni Samorządowcy. Zaprezentowali się kandydaci, którzy w zbliżających się wyborach do Sejmu startują w siedlecko-ostrołęckim okręgu. Na czele listy znalazła się radna z ramienia Bezpartyjnych Siedlec Monika Polak.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje