REKLAMA
30.1 C
Siedlce
Reklama

Jest akt oskarżenia przeciwko nastolatkom: Zabili Leosia ze szczególnym okrucieństwem!

Zakończyło się śledztwo w sprawie zabójstwa 4-letniego Leonka, którego zwłoki zostały znalezione przez policję pod koniec października 2022 r. w Górkach pod Garwolinem. Prokuratura Okręgowa w Siedlcach oskarżyła nastolatków Karolinę W. i Damiana G. o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem!

– Wczoraj do Sądu Okręgowego w Siedlcach został skierowany akt oskarżenia przeciwko matce chłopca – Karolinie W. i jej partnerowi – Damianowi G. – informuje Krystyna Gołąbek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Siedlcach.

19 –letnia wówczas matka chłopca i jej 19 –letni partner zostali oskarżeni o to, że w sierpniu 2022 roku zabili 4-letnego Leonka i zrobili to ze szczególnym okrucieństwem. Do makabrycznych wydarzeń doszło w wynajmowanym przez Karolinę W. i Damiana G. mieszkaniu.

– Sprawcy działali wspólnie i w porozumieniu z zamiarem pozbawienia życia chłopca. Gdy uległ on rozległemu poparzeniu w miejscu zamieszkania, wbrew prawnemu obowiązkowi wezwania pomocy medycznej, nie zadzwonili po pogotowie i nie pojechali z dzieckiem do szpitala, godząc się tym samym na śmierć chłopca. Na skutek ich działania 21 sierpnia 2022 r. dziecko zmarło – mówi Krystyna Gołąbek i dodaje: – Zabójstwo może być dokonane nie tylko przez działanie, ale też przez zaniechanie, co niewątpliwie w niniejszej sprawie miało miejsce.

Z ustaleń śledztwa wynika, że chłopczyk wpadł do niezabezpieczonego brodzika z gorącą wodą i doznał rozległych oparzeń. Nastolatkowie nie wezwali pogotowia. Nie poszli do lekarza.

– Według oskarżonych chłopczyk zmarł po upływie około tygodnia od tego wydarzenia. Po śmierci dziecka oskarżeni zakopali jego zwłoki w lesie, a następnie miejsce to zalali warstwą betonu – informuje Krystyna Gołąbek.

W ocenie biegłych z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego najbardziej prawdopodobną przyczyną zgonu dziecka były następstwa choroby oparzeniowej.

– Oboje oskarżeni od daty ich zatrzymania, czyli od 25 października 2022 r. pozostają tymczasowo aresztowani. Oskarżonym grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze nie mniejszym niż 12 lat, kara 25 lat lub kara dożywotniego pozbawienia wolności – wyjaśnia Krystyna Gołąbek.

Według opinii sądowo-psychiatrycznej Karolina W. i Damian G. byli poczytalni.

Przeczytaj także : “Co tak naprawdę było przyczyną śmierci 4,5-letniego Leosia?”

4 KOMENTARZE
  1. Dostaną po 12 lat bo młodzi i nie karani a jeśli popierają Tuska to jeszcze mniej. To jest właśnie sprawiedliwość w tym kraju. 100 km na wschód już by ich nikt nawet nie wspominał.

    Odpowiedz moderated

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Uderzył w drzewo. Zginął na miejscu

Kierujący nissanem, 35-letni mężczyzna zjechał z drogi i uderzył w drzewo.

Tchórzew: zderzenie z autobusem (aktualizacja)

Na Drodze Krajowej nr 2 doszło do zderzenia 2 samochodów osobowych z autobusem.

Zabójstwo w centrum Siedlec „Pozbawiłem go życia i proszę o uniewinnienie”

Ruszył proces przeciwko 24-letniemu Dominikowi, który zabił przypadkowego przechodnia w centrum Siedlec. Swoją 61-letnią ofiarę uderzył w głowę kamieniem. Odszedł z miejsca zbrodni, a potem ukradł kurtkę i czapkę Mikołaja, by dokonać kolejnej kradzieży w markecie. 24-latkowi grozi dożywocie.

Poranny wypadek w gminie Kotuń. NIetrzeźwa kierująca (aktualizacja)

Na odcinku drogi pomiędzy miejscowościami Kępa i Wilczonek w gminie Kotuń doszło do wypadku.

Zginął kierujący fiatem. Zderzenie na S17

11 lipca o godz. 17.09 na drodze technicznej przy...

Wiadukt warszawski ma być wyburzony i wybudowany na nowo. Duże zainteresowanie ze strony firm

Prawdopodobnie w przyszłym roku rozebrany zostanie stary wiadukt warszawski w Siedlcach, który zastąpić ma całkiem nowa konstrukcja. Oferty na realizację inwestycji złożyło osiem firm.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje