REKLAMA
-2.9 C
Siedlce
Reklama

Jest akt oskarżenia przeciwko nastolatkom: Zabili Leosia ze szczególnym okrucieństwem!

Zakończyło się śledztwo w sprawie zabójstwa 4-letniego Leonka, którego zwłoki zostały znalezione przez policję pod koniec października 2022 r. w Górkach pod Garwolinem. Prokuratura Okręgowa w Siedlcach oskarżyła nastolatków Karolinę W. i Damiana G. o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem!

– Wczoraj do Sądu Okręgowego w Siedlcach został skierowany akt oskarżenia przeciwko matce chłopca – Karolinie W. i jej partnerowi – Damianowi G. – informuje Krystyna Gołąbek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Siedlcach.

19 –letnia wówczas matka chłopca i jej 19 –letni partner zostali oskarżeni o to, że w sierpniu 2022 roku zabili 4-letnego Leonka i zrobili to ze szczególnym okrucieństwem. Do makabrycznych wydarzeń doszło w wynajmowanym przez Karolinę W. i Damiana G. mieszkaniu.

– Sprawcy działali wspólnie i w porozumieniu z zamiarem pozbawienia życia chłopca. Gdy uległ on rozległemu poparzeniu w miejscu zamieszkania, wbrew prawnemu obowiązkowi wezwania pomocy medycznej, nie zadzwonili po pogotowie i nie pojechali z dzieckiem do szpitala, godząc się tym samym na śmierć chłopca. Na skutek ich działania 21 sierpnia 2022 r. dziecko zmarło – mówi Krystyna Gołąbek i dodaje: – Zabójstwo może być dokonane nie tylko przez działanie, ale też przez zaniechanie, co niewątpliwie w niniejszej sprawie miało miejsce.

Z ustaleń śledztwa wynika, że chłopczyk wpadł do niezabezpieczonego brodzika z gorącą wodą i doznał rozległych oparzeń. Nastolatkowie nie wezwali pogotowia. Nie poszli do lekarza.

– Według oskarżonych chłopczyk zmarł po upływie około tygodnia od tego wydarzenia. Po śmierci dziecka oskarżeni zakopali jego zwłoki w lesie, a następnie miejsce to zalali warstwą betonu – informuje Krystyna Gołąbek.

W ocenie biegłych z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego najbardziej prawdopodobną przyczyną zgonu dziecka były następstwa choroby oparzeniowej.

– Oboje oskarżeni od daty ich zatrzymania, czyli od 25 października 2022 r. pozostają tymczasowo aresztowani. Oskarżonym grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze nie mniejszym niż 12 lat, kara 25 lat lub kara dożywotniego pozbawienia wolności – wyjaśnia Krystyna Gołąbek.

Według opinii sądowo-psychiatrycznej Karolina W. i Damian G. byli poczytalni.

Przeczytaj także : “Co tak naprawdę było przyczyną śmierci 4,5-letniego Leosia?”

4 KOMENTARZE
  1. Dostaną po 12 lat bo młodzi i nie karani a jeśli popierają Tuska to jeszcze mniej. To jest właśnie sprawiedliwość w tym kraju. 100 km na wschód już by ich nikt nawet nie wspominał.

    Odpowiedz moderated

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Rolnik szuka żony – Sara pokazała Arturowi Siedlce

W najnowszym odcinku 10. sezonu programu randkowego TVP 1 „Rolnik szuka żony” pokazane zostały Siedlce. Stało się tak, gdyż jedna z bohaterek telewizyjnego show - Sara, która została wybrana przez rolnika Artura na swoja partnerkę, jest siedlczanką.

Budowa zachodniej obwodnicy Siedlec nie została zapomniana. Prace mogą ruszyć już w 2025 roku

Słynny program budowy 100 obwodnic został ogłoszony w lutym 2020 roku, a więc już dość dawno. Dosłownie rzutem na taśmę, dzięki zaangażowaniu posła Krzysztofa Tchórzewskiego, do projektu dopisano też budowę obwodnicy Siedlec.

Dominik Szymański z Siedlec zwycięzcą „Top Model”.

Profesjonalnie pozował do zdjęć. Zrobił świetne wrażenie. Jurorzy byli...

Za tyle, co rolnik dostaje za litr mleka, nie kupiłby nawet butelki wody. „Przyszłości to w krowach nie ma”

- Te krowy to już synowi przekazałem, niech on się teraz z tym męczy - mówi rolnik z gminy Mokobody.

Władysław Grochowski kupił ponad 10-hektarową nieruchomość w Warszawie za 60 mln zł

Spółka ARCHE, na czele której stoi Władysław Grochowski sfinalizowała jedną z większych w ostatnim czasie transakcji na rynku nieruchomości.

Pożar na ul. Pułaskiego

W nocy z 26 na 27 listopada doszło do pożaru pustostanu przy ul. Pułaskiego w Siedlcach.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje