REKLAMA
-2.9 C
Siedlce
Reklama

Jarmark Marciński w Stanisławowie

Już w najbliższą niedzielę, 19 listopada w Stanisławowie odbędzie się Jarmark Marciński. Partnerem przedsięwzięcia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

W programie wydarzenia są m. in.:  występ Grupy Śpiewaczej CHODÓW z Chodowa koło Siedlec, kataryniarz, akordeonista oraz występ wokalny Oskara Oleksiuka.

– Oskar Oleksiuk to talent wokalny, o którym na pewno jeszcze usłyszymy. Oskar ma 12 lat i mieszka w Markach pod Warszawą. Śpiewane przez niego covery znanych utworów robią furorę w internecie. Ma on na koncie już kilka wygranych w konkursach wokalnych, w tym The Voice of Powiat Powiatu Wołomińskiego. Jego tata, Piotr, regularnie publikuje wykonania syna na Facebooku i YouTubie. Posty zdobywają nawet po kilkadziesiąt tysięcy lajków, a internauci są zachwyceni młodym wykonawcą – informuje Teresa Michalak, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich „Nasza Chata” w Stanisławowie, głównego organizatora jarmarku.

Oprócz części artystycznej będą prezentacje KGW z terenu Gminy Stanisławów, sprzedaż produktów lokalnych, obozowisko oraz I Mazowiecki Marciński Konkurs Kulinarny na najlepsze danie z gęsiny i rogale świętomarcińskie. Nie zabraknie degustacji potraw (zupa papieska z bułką na ciepło, grill, ognisko i pieczone prosię). Dla najmłodszych  zaplanowani animacje, kącik dla dzieci ze Św. Mikołajem z możliwością napisania listu oraz swoich dobrych i złych uczynków.

Początek imprezy 19 listopada (niedziela) o godzinie 12.00 w na rynku w Stanisławowie. Wstęp wolny. Na wydarzenie zapraszają organizatozy: KGW „Nasza Chata” w Stanisławowie, Kinga Anna Sosińska – Wójt Gminy Stanisławów oraz Gminny Ośrodek Kultury w Stanisławowie.

Partnerem przedsięwzięcia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje „Tygodnik Siedlecki”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Rolnik szuka żony – Sara pokazała Arturowi Siedlce

W najnowszym odcinku 10. sezonu programu randkowego TVP 1 „Rolnik szuka żony” pokazane zostały Siedlce. Stało się tak, gdyż jedna z bohaterek telewizyjnego show - Sara, która została wybrana przez rolnika Artura na swoja partnerkę, jest siedlczanką.

Budowa zachodniej obwodnicy Siedlec nie została zapomniana. Prace mogą ruszyć już w 2025 roku

Słynny program budowy 100 obwodnic został ogłoszony w lutym 2020 roku, a więc już dość dawno. Dosłownie rzutem na taśmę, dzięki zaangażowaniu posła Krzysztofa Tchórzewskiego, do projektu dopisano też budowę obwodnicy Siedlec.

Za tyle, co rolnik dostaje za litr mleka, nie kupiłby nawet butelki wody. „Przyszłości to w krowach nie ma”

- Te krowy to już synowi przekazałem, niech on się teraz z tym męczy - mówi rolnik z gminy Mokobody.

Władysław Grochowski kupił ponad 10-hektarową nieruchomość w Warszawie za 60 mln zł

Spółka ARCHE, na czele której stoi Władysław Grochowski sfinalizowała jedną z większych w ostatnim czasie transakcji na rynku nieruchomości.

Pożar na ul. Pułaskiego

W nocy z 26 na 27 listopada doszło do pożaru pustostanu przy ul. Pułaskiego w Siedlcach.

Dziennikarze lokalni uczniom: „Bo u Pani to obciach nie umieć!” – rozmowa z wicedyrektor siedleckiego “Ekonomika”

-Już babcia stwierdziła, że „mam do tego dryg” – mówi Barbara Adamiak, nauczycielka języka polskiego i wicedyrektor w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje