REKLAMA
-2.9 C
Siedlce
Reklama

Cztery zdarzenia drogowe jednego ranka

Trudne warunki na drogach potęgują liczbę zdarzeń drogowych. Policja przypomina o zachowaniu ostrożności i dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drogach.

21 listopada o godz. 5.48 do Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie wpłynęło zgłoszenie, że na trasie S17 na wysokości m. Puznówka w kierunku Warszawy doszło do zdarzenia drogowego.

– Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący BMW 24-latek z powiatu łukowskiego nie dostosował prędkości do panujących warunków, stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i uderzył w bariery ochronne – mówi podkom. Małgorzata Pychner oficer prasowa garwolińskiej policji. – Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Niedługo później o godz. 6.15 na pasie w kierunku Lublina na wysokości Miętnego doszło do kolejnego zderzenia pojazdów – osobówki i samochodu ciężarowego. Kierujący ciężarówką nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i  uderzył w tył jadącego przed nim audi. Kobieta kierująca osobówką trafiła do szpitala. Po badaniach została zwolniona do domu.

– O godz. 8 w Garwolinie na ulicy Wyszyńskiego policjanci ruchu drogowego pracowali na miejscu kolizji z udziałem 5 samochodów osobowych.  Funkcjonariusze ustalili, że kierujący volkswagenem 49-latek nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i uderzył w jego tył. Zadziałał efekt domina i kolejne pojazdy wjeżdżały w siebie, wytrącone z toru jazdy. Na tej samej ulicy niewiele dalej w tym samym czasie drugi patrol obsługiwał kolejne zdarzenie. Kierująca suzuki 34-latka wjechała w tył skody – informuje pani rzecznik.

Policjanci apelują o ostrożność. Opady śniegu, deszczu, zmienna temperatura, mokra i śliska nawierzchnia mogą powodować utrudniania dla kierujących. Pamiętajmy, że nawierzchnia dróg połączona z opadami atmosferycznymi, znacznie wydłuża czas hamowania pojazdu, a w skrajnych przypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Zmniejszenie prędkości z pewnością pomoże uniknąć tego rodzaju zdarzeń. Równie ważne jest zachowanie odpowiedniej odległości od poprzedzającego nas pojazdu – przy mokrej, czy śliskiej nawierzchni nie zahamujemy szybko, a czasem może to być nawet niemożliwe. Od wszystkich kierujących w takich warunkach pogodowych wymaga się, aby zachowali szczególną ostrożność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Rolnik szuka żony – Sara pokazała Arturowi Siedlce

W najnowszym odcinku 10. sezonu programu randkowego TVP 1 „Rolnik szuka żony” pokazane zostały Siedlce. Stało się tak, gdyż jedna z bohaterek telewizyjnego show - Sara, która została wybrana przez rolnika Artura na swoja partnerkę, jest siedlczanką.

Budowa zachodniej obwodnicy Siedlec nie została zapomniana. Prace mogą ruszyć już w 2025 roku

Słynny program budowy 100 obwodnic został ogłoszony w lutym 2020 roku, a więc już dość dawno. Dosłownie rzutem na taśmę, dzięki zaangażowaniu posła Krzysztofa Tchórzewskiego, do projektu dopisano też budowę obwodnicy Siedlec.

Dominik Szymański z Siedlec zwycięzcą „Top Model”.

Profesjonalnie pozował do zdjęć. Zrobił świetne wrażenie. Jurorzy byli...

Za tyle, co rolnik dostaje za litr mleka, nie kupiłby nawet butelki wody. „Przyszłości to w krowach nie ma”

- Te krowy to już synowi przekazałem, niech on się teraz z tym męczy - mówi rolnik z gminy Mokobody.

Kolejny mistrz parkowania

Nie wiadomo, czy chciał wjechać do środka, czy z...

Władysław Grochowski kupił ponad 10-hektarową nieruchomość w Warszawie za 60 mln zł

Spółka ARCHE, na czele której stoi Władysław Grochowski sfinalizowała jedną z większych w ostatnim czasie transakcji na rynku nieruchomości.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje