REKLAMA
-2.9 C
Siedlce
Reklama

Seniorzy, czyli Skarb Społeczeństwa – „Dzień Seniora” organizowany przez ZUS

25 października siedlecki ZUS zorganizował „Dzień Seniora” w auli Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Program tegorocznych, siedleckich obchodów Dnia Seniora był wyjątkowo bogaty. Oferował cenne informacje oraz rozrywkę. Policjantka z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach przedstawiła prelekcje na temat bezpieczeństwa seniorów. Obejmowały one porady dotyczące unikania oszustw, bezpieczeństwa w sieci oraz ogólnych zasad chroniących przed zagrożeniami.

Miejski Rzecznik Konsumentów podzielił się swoją wiedzą na temat praw konsumenta. Te wskazówki były szczególnie cenne dla seniorów, którzy są bardziej narażeni na nieuczciwe praktyki handlowców.

Przed zebranymi swoje talenty zaprezentowały dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 17 oraz młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Siedlcach.

W ramach imprezy seniorzy mogli odwiedzić stanowiska ekspertów ZUS i instytucji współpracujących: Oddziału Okręgowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Siedlcach, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Siedlcach, Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Siedlcach, Siedleckiej Spółdzielni Socjalnej Caritas).

Na koniec przewidziano także poczęstunek.

3 KOMENTARZE
  1. a jak zwykle pic na wodę, a prawda jest taka, że starsi bez rodziny są skazani na straszną starość, nie ma w polin jak za granicą przydzielonej opiekunki, która przychodzi, spędzaja razem czas, a autobus po kolei zabiera staruszki np na kilkugodzinną wycieczkę itp…

    Odpowiedz moderated
  2. Gdybym tak zdecydowane prawdy głosił nawet na tym forum, to dałbym się wybrać ; –> następne wybory do samorządu i tam realizowałbym się!. Po uważnym przeczytaniu zastanawiam się czemu służy powyższy wpis. Na pewno nie nie wzmocni on ego zgromadzonych Emerytów ! Ot co. Pozdro ;-))

    Odpowiedz moderated
  3. Nie dba się o seniorów. Jak nie ma rodziny czy sąsiada z dobrym sercem to jest ciężko . Trzeba zawieść do lekarza , większe zakupy zrobić , wykupić leki , załatwić receptę , czasem załatwić coś w urzędzie. My też kiedyś tacy będziemy .

    Odpowiedz moderated

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Rolnik szuka żony – Sara pokazała Arturowi Siedlce

W najnowszym odcinku 10. sezonu programu randkowego TVP 1 „Rolnik szuka żony” pokazane zostały Siedlce. Stało się tak, gdyż jedna z bohaterek telewizyjnego show - Sara, która została wybrana przez rolnika Artura na swoja partnerkę, jest siedlczanką.

Budowa zachodniej obwodnicy Siedlec nie została zapomniana. Prace mogą ruszyć już w 2025 roku

Słynny program budowy 100 obwodnic został ogłoszony w lutym 2020 roku, a więc już dość dawno. Dosłownie rzutem na taśmę, dzięki zaangażowaniu posła Krzysztofa Tchórzewskiego, do projektu dopisano też budowę obwodnicy Siedlec.

Dominik Szymański z Siedlec zwycięzcą „Top Model”.

Profesjonalnie pozował do zdjęć. Zrobił świetne wrażenie. Jurorzy byli...

Za tyle, co rolnik dostaje za litr mleka, nie kupiłby nawet butelki wody. „Przyszłości to w krowach nie ma”

- Te krowy to już synowi przekazałem, niech on się teraz z tym męczy - mówi rolnik z gminy Mokobody.

Władysław Grochowski kupił ponad 10-hektarową nieruchomość w Warszawie za 60 mln zł

Spółka ARCHE, na czele której stoi Władysław Grochowski sfinalizowała jedną z większych w ostatnim czasie transakcji na rynku nieruchomości.

Pożar na ul. Pułaskiego

W nocy z 26 na 27 listopada doszło do pożaru pustostanu przy ul. Pułaskiego w Siedlcach.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje